Hover

Mūzikas skvērs Esplanādes atpūtas parkā

Аdrese:
Esplanādes atpūtas parks, Daugavpils
GPS: 55.872498 , 26.508369

Mūzikas skvērs ir atpūtas un pastaigu vieta Esplanādes atpūtas parkā Daugavpilī. Mūzikas skvēra centrālā tēma ir mūzikas skaņas pilsētas vidē. Tas ir ļoti simboliski, jo skvērs atrodas tieši pretī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolai, kas dibināta vairāk kā pirms 100 gadiem. Mūzikas skvērā brīvdabā izvietoti dažādi muzikāli vides objekti, kas ļauj gan dzirdēt, gan arī sajust mūziku tās dažādākajās izpausmēs. Šeit ir izvietoti 10 dažādi āra mūzikas instrumenti – bungas, ksilofons, cauruļu zvani un citi interesanti objekti.

Šajā neparastajā vietā ikviens var kļūt par liecinieku tam, kā dzimst mūzika, un arī pats radīt skaistu melodiju. Par skanējuma kvalitāti var pārliecināties gan tie, kam nav sveša mūzikas māksla, gan tie, kas vēl tikai sāk iepazīt skaņu daudzveidīgo pasauli: pie instrumentiem novietoti nošu raksti, kas palīdzēs atveidot pasaulē pazīstamos skaņdarbus arī pašiem mazākajiem mūzikas cienītājiem.

Papildus mūzikas instrumentiem, skvērā uzstādīti arī soliņi un atkritumu urnas, norāžu sistēmas zīmes un informācijas stendi. Paredzēta arī vieta velosipēdu novietošanai. Teritorija iekārtota tādā veidā, lai pa to būtu ērti pārvietoties vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.