Hover

BIEDRĪBA “JUBRA” PABEIGUSI PROJEKTA ĪSTENOŠANU

 03.03.2021

Biedrība “Jubra” īstenojusi  projektu Nr. 19-03-AL28-A019.2201-000010 “Latgalisko tradīciju un prasmju mājas “Ambeļu skreine” labiekārtošana un aprīkojuma iegāde” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam 19.2. pasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu.

TOP GRĀMATA “SENO AMATU JAUNĀ DZĪVE”

 02.03.2021

Projekts  ENI – LLB – 1 – 216 “Dvinas / Daugavas ielejas teritorijas iedzīvotāju tradicionālo amata prasmju izpēte, saglabāšana un nodošana nākamajai paaudzei” pakāpeniski tuvojas noslēgumam.

PĒC SKURSTEŅKŪKĀM UZ BARONA FON ETINGENA ZIRGU STALLI

 26.02.2021

Saldā kanēļa smarža vilina piestāt pie nelielas pārvietojamas ceptuvītes Kalkūnes centrā kādreizējā barona fon Etingena īpašumā. Vietā, kur savulaik atradās muižkunga zirgu stallis, pamazām top jauna kultūrvieta Daugavpils novadā “August Platz”.

Daugavpils Tūrisma informācijas centrā ir pieejamas jaunas tūrisma brošūras “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu”

 23.02.2021

Daugavpils Tūrisma informācijas centrā pieejami jauni tūrisma informatīvie materiāli – tūrisma brošūras “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu”, kuru mērķis ir iepazīstināt lasītājus ar jaunu vēsturisko tūrisma maršrutu un aicināt doties ceļojumā pa veco pasta ceļu, kas savienoja Daugavpili un Kauņu.

Turpinās darbs pie “EuroVelo11” maršruta izstrādes

 22.02.2021

Velomaršruta EV11 posms velobraucējus ieved Latvijas teritorijā cauri Zarasai pilsētai, tālāk pa dabas parku “Medemu ezeraine” un gar Sventes ezera krastu uz Daugavpili. No Daugavpils pa dabas parka “Daugavas loki” teritoriju uz Krāslavu, no kuras tālāk uz Aglonu un Dagdu.

Iepazīsti Daugavpils novadu un apskati senos pilskalnus

 22.02.2021

Pilskalni ir vizuāli visnozīmīgākais Latvijas arheoloģisko pieminekļu veids, kam ir ne tikai zinātniskās atslēgas nozīme kā arheoloģiskajiem izpētes objektiem, bet arī nozīme kultūrvēsturiskajā ainavā, lokālās identitātes un nacionālās pašapziņas veidošanā, tās attīstībā un stiprināšanā, tūrisma produktu veidošanā. Arī Daugavpils novadā ir saglabājušies vairāki pilskalni, kurus vērts apskatīt.

Pilis un muižas – Daugavpils novada unikālais kultūras mantojums

 19.02.2021

Daugavpils novadā ir palikušas muižas, kas kādreiz piederēja gan baroniem Hāniem un viņu ģimenēm, gan grāfienei Viktorijai Plāterei-Zībergai, gan grāfam Boļeslavam Plāteram-Zībergam  un citiem kungiem. Dažas muižas ēkas ir skaisti atjaunotas, bet dažas joprojām atrodas sliktā stāvoklī.