Hover

Esplanādes atpūtas parks

  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
  • Esplanādes atpūtas parks
Аdrese:
Esplanāde, Daugavpils
GPS: 55.872192 , 26.504744
Tālrunis:
+371 65422818
+371 26444810
E-pasts:
turisms@daugavpils.lv

Esplanādes atpūtas parks ir Baltijā pirmais veloparks, kas 4 ha platībā izveidots pilsētvidē un tajā iekļautas dažādas zonas – skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase  un bērnu zona, kurās jautri, attīstoši un izglītojoši pavadīt brīvo laiku. Parks multifunkcionāls un pielāgots  8 dažādiem pārvietošanās līdzekļiem  – mtb, bmx, ielas velo, balansa velo, skeitbordam, longbordam, skrituļslidām un skrejritenim.

Skeitparks veidots no dzelzsbetona, kura vizuālais un funkcionālais risinājums iet roku rokā ar pilsētas kopskatu.  Šī sportiskā būve akcentē parka reljefa izmaiņas, bet katra monolītā betona šķautne priecē to lietotājus.

Velotrase ir aktīvās atpūtas vieta,  kas pielāgota visa vecuma un līmeņa braucējiem. Tā ir speciāli konstruēta asfalta trase, kas sastāv no dažāda izmēra kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem. Izmantojot kalniņu sniegto paātrinājumu, braucēji spēj aktīvi braukāties, pat neizmantojot pedāļus. Trases plānojums ir veidots tā, lai visa teritorija būtu pārskatāma no jebkuras vietas, izslēdzot sadursmes riskus. Visapkārt trasei ir mīksts zālājs.

Velotrase bērniem ir līdzīga pieaugušo velotrasei, tikai mazākos izmēros. Kalniņu augstums nepārsniedz 30 cm, tie ir lēzenāki un piemēroti bērnu braukšanas līmenim. Tehniski pareizu un drošu trašu izbūve samazina kritienu un traumu gadījumu līdz minimumam.

Prasmju parks ir paredzēts tikai velobraucējiem. Tas piesaistīs ar interesanto pieeju un dažādu konstrukciju integrēšanu, padarot braucienu aizraujošu. Prasmju veloparks lieliski integrējas ainavā, bez tam tas ir dabai un videi draudzīgs.

Prasmju parks bērniem. Bērnu un pieaugušo prasmju veloparks atšķiras ar uzstādīto konstrukciju veidiem, izmēriem un sarežģītības pakāpes, ņemot vērā bērnu braukšanas prasmes un līmeni. Veloparki izglīto, attīsta un māca gan mazus, gan lielus, uzlabojot ikviena velosipēdista braukšanas prasmes, koordināciju un veicinot drošības sajūtu, arī atrodoties ārpus veloparka.

Teritorijā ir arī  labiekārtotas pastaigu takas, kas padara šo vietu pieejamu gan pilsētas iedzīvotājiem, gan tās viesiem.