Hover

Purva taka Esplanādē

  • Purva taka Esplanādē
  • Purva taka Esplanādē
  • Purva taka Esplanādē
  • Purva taka Esplanādē
  • Purva taka Esplanādē
  • Purva taka Esplanādē
Аdrese:
Esplanādes atpūtas parks, Daugavpils
GPS: 55.873129 , 26.504726

Purva taka ir unikāls tūrisma un dabas izziņas objekts. Purva taka ir aptuveni pusotru kilometru gara taka ar vairākām skatu platformām un slēpņiem putnu un dzīvnieku vērošanai. Šī taka atrodas Esplanādes mitrājā blakus Latgales zoodārzam. Daudzveidīgo purva iemītnieku dzīvi var pētīt divējādi: dodoties mierīgā pastaigā pa labiekārtotu taku, vai arī iejusties lauka pētnieka ādā un izvēlēties piedzīvojumu maršrutu.

Esplanādes purva takai ir vairākas ieejas, pastaigas maršrutu var sākt četrās vietās:
▪ pie skatu platformas paugura, t.i. no Esplanādes parka un Kandavas ielas puses;
▪ pie Daugavas ielas gājēju ceļa blakus notekūdeņu attīrīšanas iekārtu teritorijai;
▪ pie Daugavas ielas gājēju ceļa blakus suņu pastaigas parkam;
▪ no Latgales zoodārza puses.

Taka ir aprīkota ar velosipēdu statīviem, informācijas stendiem un norādes zīmēm, kuras sniedz informāciju par iespējamajiem takas pastaigas virzieniem.

Purvājā ir izbūvēta „Herpitologa” taka, kas ir paredzēta, kā aizraujošs un izzinošs maršruts. „Herpitologu” taka brīžiem var būt mitra un pārplūdusi, tai ir iespējami šķēršļi – gan nokrituši koki, zari, gan purvājā mītoši dzīvnieki, gan liels mitrums un garas niedres. Savukārt, skatu platformā ierīkots binoklis putnu un teritorijas vērošanai, kā arī laipās ir izbūvētas arī vietas ar putnu vērošanas sienu.

Takai ir nodrošināta vides pieejamība, tā ir piemērota māmiņām ar ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos. Izņēmums ir maršruts- „Herpitologa” taka.

Ieeja teritorijā aizliegta laika posmā no 1. marta līdz 1. augustam, jo iestājas putnu ligzdošanas periods.