Hover

Peldvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

  • Peldvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
  • Peldvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
  • Peldvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Аdrese:
Stropu iela 40, Daugavpils

Daugavpilī Lielā Stropu ezera Centrālajā pludmalē atklāta peldvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šo brīdi jau vairākus gadus gaidīja daudzi daugavpilieši ar kustību traucējumiem un redzes invaliditāti: tagad arī viņi varēs baudīt vasaras peldes labi aprīkotā un drošā vidē.

Ideja par šādas peldvietas izveidi Daugavpils pilsētā radās pirms vairāk nekā 5 gadiem, un, piesaistot pašvaldības finansējumu, to beidzot izdevies īstenot. Būvniecības projekta ietvaros pie glābšanas stacijas ir uzstādīta ģērbtuve, kas ir speciāli aprīkota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, automatizēta iekārta, kas ļauj viņiem patstāvīgi iekāpt ūdenī un pēc peldes tikt atpakaļ krastā, kā arī laipa ar margām, ko var izmantot neredzīgie un vājredzīgie. Tas ir īpaši svarīgi, jo netālu no Centrālās pludmales atrodas Neredzīgo ciemats, kur dzīvo daudzi cilvēki ar redzes problēmām.

Daugavpilī šobrīd ir vairāk nekā 8 000 cilvēku ar invaliditāti. Tiem, kam nācies piedzīvot, cik sarežģīta mēdz būt cilvēka ar īpašām vajadzībām ikdiena, augstu novērtē šī projekta lielo sociālo vērtību.

Stropu atpūtas zonas labiekārtošana, pielāgojot pludmales infrastruktūru dažādu iedzīvotāju kategoriju vajadzībām, kā arī ekskluzīvām atpūtas iespējām, kas pieejamas daugavpiliešiem un pilsētas viesiem, šogad izpelnījusies lielu atzinību arī no „Zilā karoga” kvalitātes zīmes piešķiršanas komisijas. Sākot ar šo sezonu blakus esošajā bijušās glābšanas stacijas ēkā izveidotas cilvēkiem ratiņkrēslā piemērotas labierīcības, bet esošā peldvieta tiks papildināta ar jauniem labiekārtojuma elementiem.