Hover

Daugavpils sikspārņu centrs

  • Daugavpils sikspārņu centrs
  • Daugavpils sikspārņu centrs
  • Daugavpils sikspārņu centrs
  • Daugavpils sikspārņu centrs
  • Daugavpils sikspārņu centrs
Аdrese:
Nikolaja iela 3a, Daugavpils
Tālrunis:
+371 26136953
+371 22494096
E-pasts:
siksparni@gmail.com
Mājas lapa:
www.siksparni.lv
Soc. tīkli:

Daugavpils cietoksnī ir atradusi sev vietu otrā lielākā ziemojošo sikspārņu kolonija Baltijas valstīs. Cietokšņa mūros valda liels mitrums, un tie saglabā nosacītu siltumu ziemā, līdz ar to visā cietoksnī ir plašs dažādu mikroklimatu spektrs, kuros atkarībā no ziemas skarbuma un vēja virziena sikspārņi var patverties.

Sikspārņu centra ekspozīcijā, kas atrodas Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtos, var apskatīt sikspārņu būrīšus, pastmarku kolekciju ar sikspārņiem, mākslas darbus ar sikspārņu tēliem, iepazīties ar sikspārņu dzīves veidu un apkārtējo vidi. Tā ietver sevī cietoksnī dzīvojošo sikspārņu fotogrāfijas un viņu dzīvesveidu raksturojošus informatīvos materiālus un eksponātus.

Sikspārņu centra ekspozīcijas darba laiks*:
Pirmdiena – piektdiena: 11.00 – 17.00
Sestdienās: 10.00 – 18.00
Svētdienās 10.00 – 15.00
Apmeklējumu var pieteikt arī citos laikos.
*Darba laiks pirmssvētku un svētku dienās var tikt mainīts.

Centrā ir iespēja iegādāties suvenīrus ar sikspārņu tematiku.

Ieejas maksa: ziedojumi.

Daugavpils sikspārņu centrs piedāvā piedalīties dienas vai nakts ekskursijās, kas notiek vasaras sezonas laikā (maijs – septembris), jo ziemas laikā sikspārņus traucēt ir aizliegts. Ekskursijas laikā ir iespēja ne tikai uzzināt, kas sikspārņiem garšo, kā viņi pārziemo, kā vairojas un rūpējas par saviem mazuļiem, bet arī apskatīt viņu mītni. Nakts ekskursijas laikā pastāv iespēja satikt kādus īpatņus personīgi.

Ekskursijas cietokšņa vides pasaulē notiek latviešu, krievu un angļu valodā pēc iepriekšējas pierakstīšanās. Informāciju par ekskursiju laikiem un cenām var saņemt pa tālruni +371 26136953.