Hover

MĀKSLINIEKA LEONĪDA BAULINA FOTODARBU IZSTĀDE “VELTĪJUMS LATGALEI”

MĀKSLINIEKA LEONĪDA BAULINA FOTODARBU IZSTĀDE “VELTĪJUMS LATGALEI”

Datums: 06.09.2018 - 06.10.2018

Laiks: 00:00

Norises vieta: Daugavpils Poļu kultūras centrs, Varšavas iela 30, Daugavpils


Poļu kultūras centrā (Varšavas ielā 30) apskatāma mākslinieka Leonīda Baulina (1945-2002) foto darbu izstāde “Veltījums Latgalei”.

Leonīds Baulins ienāca Latvijas mākslas dzīvē 20.gs.70-jos gados.   Pēc Valsts Mākslas akadēmijas beigšanas 1973.gadā, gleznotājs  Daugavpilī nodzīvoja 30 gadus un kļuva par šīs pilsētas leģendu. 20.gs. 70. gados viņš bija viens no Daugavpils kultūras un mākslas dzīves aktīviem veidotājiem. L.Baulina spilgtā, radošā personība varēja veiksmīgi izteikt sevi visdažādākās mākslas jomās – strādājot pie pilsētas vizuālā tēla, sabiedrisko ēku interjerā, dziesmu un pilsētas svētku noformēšanā, kā arī scenogrāfijā, pedagoģijā.

Leonīds Baulins bija  ne tikai gleznotājs, grafiķis un scenogrāfs. Viņa kaisle un aizraušanās bija arī melnbaltā fotogrāfija. Mākslinieka privātajā kolekcijā atrodami 19 visdažādu firmu fotoaparāti. Šajā jomā Leonīds bija liels eksperimentētājs – viņam allaž bija līdzi foto soma un aizgūtnēm  tika bildēts it viss, kas bija apkārt – daba, notikumi, pilsēta un ģimene. Šajā izstādē ir eksponētas tikai nedaudzas mākslinieka darinātās fotogrāfijas.

Izstādes atklāšana 6. septembrī, plkst. 16.00.  Izstāde skatāma līdz 9. oktobrim.