Hover

Stropu ezera peldvietās pacelts “Zilais karogs”

 05.06.2024
Stropu ezera peldvietās pacelts “Zilais karogs”

Stropu ezera peldvietā Daugavpilī, tika pacelts “Zilais karogs” – pasaulē populārākais un atzītākais tūrisma ekosertifikāts. Reizē ar karoga pacelšanu, tiek atklāta peldēšanas sezona!

Atgādinām, ka Stropu ezera centrālā pludmales teritorija ir labiekārtota ar dažādiem atpūtas elementiem, kur vari labi pavadīt laiku:

  • Pastaigājoties pa gājēju promenādi
  • Doties izbraucienos pa asfaltētu veloceliņu
  • Izmantojot vingrošanas laukumu ar āra trenažieriem
  • Sportojot bezmaksas pludmales volejbola laukumā
  • Iespēja izmantot ģērbtuves, soliņus, stāvvietu un labierīcības.

Centrālā pludmale ir ģimenēm ar bērniem piemērota vieta, jo ezera krastmala ir sekla un pludmales tuvumā ir izveidots rotaļu laukums.

Lai atspirdzinātos ar kādu vēsu dzērienu un nobaudītu gardu ēdienu, noteikti apmeklē Azerbaidžānas tradicionālo ēdienu kafejnīcu “Grill by Mechman” un vasaras kafejnīcu “SAN Beach Club”.

Turpat, aktīvās atpūtas cienītājiem tiek piedāvāta standarta velosipēdu, tandēma velosipēdu, elektroskūteru un elektroskrituļdēlu noma. Piedāvāta arī sporta inventāra noma SUP sērfošanai.

Līdzās Stropu ezeram atrodas kempings “Chill&Grill” un piedzīvojumu parks “Daugavpils Tarzāns”. Netālu atrodas arī Stropu mežs, Stropu aktīvās atpūtas un sporta trase un Stropu estrāde.

Stropu ezera centrālā pludmale atrodas 8 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra. Visērtākā nokļūšana Stropos ir ar personīgo auto, tramvaju nr. 3 (izkāpšana pieturā “Stropu ezers”) vai 3. un 12. autobusu (izkāpšana pieturā “Internātskola”).  Informācija par sabiedriskā transporta kustības sarakstu šeit.

Uz centrālo pludmali var nokļūt arī braucot ar velosipēdu pa reģionālo velomaršrutu Nr. 35 “Daugavas loki”, kas visā garumā ir marķēts ar atbilstošām velozīmēm. Stropu ezera centrālajā pludmalē ir pieejamas velosipēdu novietnes.