Hover

Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!

 06.06.2024
Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!

Līdz ar jaunās izstāžu sezonas atklāšanu, Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” var apskatīt ne tikai retro tehniku, bet arī moderno dragreisa auto – Citroën Saxo 1.6 turbo. Šīs sacīkšu braucēja Andreja Golovko “mazais monstrs” šobrīd skaitās par visātrāko priekšējās piedziņas (FWD) dragreisa mašīnu Latvijā!

Pēdējais mēnesis Inženieru arsenālam ir bijis piesātināts ar lieliem un maziem notikumiem – gadadienas svinības, Muzeju nakts un Daugavpils pilsētas svētki. Darbs Tehnikas un industriālā dizaina centrā neapstājas ne uz mirkli un bieži vien unikālie tehnikas piedāvājumi paradās spontāni. Tieši tā tas notika ar 600 ZS Citroën Saxo.

Andrejs Golovko jau desmit gadus turpina saņemt godalgotas vietas dragreisa sacensībās un viņa labākais Citroën Saxo paātrinājuma radītājs no 0 līdz 100 km/st. sastāda tikai 3,6 sekundes (100-200 km/st. – 5,2 sekundes). Labākais laiks uz 1/4 un 1/8 jūdzes distances sastāda attiecīgi 11,0 un 7,3 sekundes.

Inženieru arsenāla pagalmā apmetās uz dzīvi “mārīte” Volkswagen Beetle, ko stilizēja Daugavpils mākslinieki.

Apskatīt šos modernos skaistuļus un citus jaunumus Inženieru arsenālā var no trešdienas līdz svētdienai, no 10.00 līdz 19.00.

“Inženieru arsenāls” ir plašākā motorizēto transportlīdzekļu ekspozīcija Latgalē. Tā ir unikāla retro tehnikas un lietišķā dizaina ekspozīciju platforma, kas ir izvietota vēsturiskajā 19. gs. ēkā Daugavpils cietoksnī. “Inženieru arsenālā” ir izveidotas četras ekspozīciju zonas: Industriālā dizaina vēstures un spectehnikas, Padomju spēkratu, Mototehnikas un Rietumu retro automobiļu sektori. Kopumā centrā izvietotas pāri 40 retro automašīnas, vairāk nekā 80 motocikli un mopēdi, liels skaits aksesuāru, auto un moto-modeļu.

Sekojiet līdzi:
www.facebook.com/Inzenieru.arsenals
www.instagram.com/inzenieru_arsenals
www.youtube.com/@inzenieruarsenals
www.tiktok.com/@inzenieru_arsenals

Informāciju sagatavoja:
Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls”
Daugavpils. Daugavpils cietoksnis, Imperatora iela 8
inzenieruarsenals@daugavpils.lv