Hover

Vokālās un instrumentālās mūzikas koncerts „Klausies ar sirdi”

Vokālās un instrumentālās mūzikas koncerts „Klausies ar sirdi”

Datums: 01.10.2019

Laiks: 18:00

Norises vieta: Vienības nama koncertzāle, Rīgas iela 22a, Daugavpils


Šī gada 1.oktobrī plkst. 18.00 VIII mūzikas un mākslas festivāla Daugavpils ReStArt 2019 ietvaros Vienības nama koncertzālē (Rīgas 22a) notiks vokālās un instrumentālās mūzikas koncerts „Klausies ar sirdi”, kas veltīts komponista Valērija GAVRIĻINA 80. dzimšanas dienai.

 

Pasākuma laikā skanēs brīnišķīgas V. Gavriļina dziesmas un dažāda rakstura skaņdarbi klavieru ansamblim. Pateicoties videomateriāliem būs iespēja atsaukt atmiņā komponista tēlu. Interpretu vidū uzstāsies jaunās, bet jau pieredzējušās, talantīgās Sanktpēterburgas izpildītājas Anna Adžemova (soprāns) un Nadežda Medvedjeva (klavieres), kā arī  Latvijas mūziķi, pianisti Rafi Haradžanjans un Ilona Broka – viņu meistarība un skatuves entuziasms ir plaši pazīstami un novērtēti klausītāju vidū.

 

“Ar savu mūziku sapņoju iekļūt ikviena cilvēka dvēselē,” – šie izcilā ХХ gadsimta Sanktpēterburgas meistara vārdi var kalpot kā epigrāfs visiem viņa darbiem. Valērijs Gavriļins (1939–1999), Krievijas provinces pilsētas Vologdas iedzimtais, šogad varētu svinēt savu 80. dzimšanas dienu. Viņam, kopš bērnības  bārenim, pateicoties  lieliskajām dabas dotībām,  mīlestībai uz mūziku un čaklumam, izdevās atrast sevi kā komponistu – oriģinālu un savdabīgu. Te viņam palīdzēja pilsēta pie Ņevas, kurp zēnu atveda Ļeņingradas skolotāji, kas bija pamanījuši Valērija talantu. Izglītošanās Ļeņingradas (tagad jau atkal Pēterburgas) konservatorijās ļāva Gavriļinam radīt šedevrus – tādus, kā monumentālā kora simfonija “Chimes”, baleti “Aņuta” un “Balzaminova laulība”, vokālie cikli “Krievu burtnīca”, “Vakara noskaņa”,  “Skices” klavierēm četrrocīgi un pārsteidzoši melodiskas dziesmas.

 

Orientējoties uz krievu un Eiropas muzikālas kultūras tradīcijām, uz savas tautas folkloras bagātību, komponists, neraugoties uz viņa kompozīcijām piemītošo īpašo vienkāršību, tomēr spēj pārsteigt ar spilgtu individualitāti un pasaules redzējuma savdabību. Viņa mūzikā līdzās pastāv cildenums, dvēseliskums, nostalģija, humors,  nebēdnība, nacionālais un universālais, gadsimtu patiesība un laikmetīgums. Tai piemīt garīgums, kas attīra un bagātina cilvēka dvēseli. 

 

Starp ievērojamiem V. Gavriļina mūzikas interpretiem sastopam  Zāru Doluhanovu, Vladimiru Fedosejevu, Vladimiru Miņinu, Jekaterinu Maksimovu, Vladimiru Vasiļjevu… Rīgas klavieru duetu (Nora Novika – Rafi Haradžanjans) pats komponists mēdza saukt par savu “talismanu” un devās ar viņiem autorkoncertos uz daudzām pilsētām, tai skaitā Daugavpili (1983. gada pavasarī).  Viņa vārdā tagad ir nosaukta Vologdas filharmonija, kā arī starptautiskais jauniešu mūzikas konkurss, kas notika komponista dzimtenē. Namā, kurā viņš dzīvoja Sanktpēterburgā, tagad uzstādīta piemiņas plāksne.

 

Biļetes:
Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30.
Cena 3.00 euro.

 

Informējam, ka pasākums var tikt fotografēts un filmēts Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

 

Vairāk:
Daugavpils pilsētas dome
Daugavpils pilsētas Domes Kultūras pārvalde
www.daugavpilsrestart.lv