Hover

Sarunu sols “LAVKA” par pilsētas nākotni

Sarunu sols “LAVKA” par pilsētas nākotni

Datums: 26.07.2019

Laiks: 18:00 - 20:00

Norises vieta: Dubrovina parks, Daugavpils


26. jūlijā, plkst.18.00, Dubrovina parkā notiks sarunas par pilsētas vidi (urbānistiku). Pasākums tiks veidots atklāta dialoga formātā, kura laikā uzstāsies speciālisti pilsētas plānošanas un attīstības jomā. Sarunu sols “LAVKA” piedāvā iespēju uzzināt nozīmīgu organizāciju, radošo klasteru veidotāju un nevienlīdzīgu jauniešu viedokļus un redzējumus.

 

Pasākuma viesi:

 

„Pilsēta Cilvēkiem” – projekts, kurš kopš 2016. gada veido Rīgas attīstības programmas un analizē Latvijas un citu valstu pozitīvus un negatīvus pilsētplānošanas piemērus. Projekta veidotājs, Māris Jonovs, pastāstīs par Daugavpils potenciālu un attīstības iespējām.

 

Free Riga – projekts, kurš atdzīvina tukšas Rīgas telpas. „Simtiem ēku Rīgas centrā ir tukšas. Mūsu mērķis ir tās atdzīvināt – pārvērst tukšās ēkas par telpu jaunām sabiedriskām, kultūras un mākslas iniciatīvām un eksperimentiem”. Projekta aktīvisti vienojas ar ēku īpašniekiem un sniedz iespēju tajās veikt radošu un sabiedrisku darbību uz laiku, kamēr ēka netiek izmantota. FREE RIGA palīdz jaunām idejām iegūt telpas par simbolisku samaksu, bet īpašniekiem – atbalstu neizmantoto ēku uzturēšanā un iedzīvināšanā.

 

Tallinas ielas kvartāls ir lielākais Free Riga klasteris un arī viens no lielākajiem Latvijā kultūras habiem – 16 ēkas (kopumā 4000 m2 telpas) bijušās sanitārā transporta autobāzes teritorijā Free Riga aizgādniecībā ir nodotas līdz 2020. gada 31. Decembrim.

 

Lai izprastu esošo Daugavpils pilsētas attīstības koncepciju, tika uzaicināts Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta projektu vecākais eksperts – Artjoms Mahļins, kurš pastāstīs par Cietokšņa attīstības iespējām un pilsētas vides uzlabošanas vīziju turpmākiem 10 gadiem.

 

Projekts tiek realizēts Polijas Senāta un Fundacja Pomoc Polakom na Wszchodzie ietvaros.

LAVKA atbalstīja: Zviedrijas vēstniecība Rīgā, Daugavpils pilsētas dome, New East, Hello Solyanka, Free Riga, Pilsēta Cilvēkiem.

 

 

Vairāk par LAVKA:

www.facebook.com