Hover

Paliec mājās un iepazīsti virtuālo tūrisma piedāvājumu Daugavpilī

 14.04.2020
Paliec mājās un iepazīsti virtuālo tūrisma piedāvājumu Daugavpilī

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, valdība ir pieņēmusi stingrus noteikumus cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos. Fiziskās kontaktēšanās ierobežojumi attiecas uz publiskām norisēm iekštelpās un ārtelpās, un nosaka divu cilvēku distances un 2m ievērošanas noteikumus.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situāciju valstī daudzi no Daugavpils tūrisma objektiem ir slēgti apmeklētājiem, tomēr darbs turpinās un tiek piedāvāts baudīt kultūras un tūrisma iespējas e- vidē.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs iepazīstina ar virtuālajām izstādēm – Marks Renārs “Glezniecība”, rotu mākslas biedrības izstāde “Zīme”, Marina Kapilova “Sazaroto taku dārzs”, Karo Josta “Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas”, Delija Maksima izstāde “Redzamības virskārta”, Roma Viesula “Grafika”, kā arī video no Starptautiskā Latgales grafikas simpozija “Cilvēks un laiks” ekspozīcijas. Ir apskatāmas arī daudzas foto galerijas un video ar ekspozīcijām, kas atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Foto: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs 
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir izveidojis virtuālu ieskatu jaunākajās izstādēs, kas atrodas muzejā. Viena no tām ir izstāde “Cepuru pasaule” no etnomuzeja “Cepures pasaule” (Rīga) pasaules tautu tradicionālo cepuru un galvassegu kolekcijas. Var apskatīties arī Jāņa Anmaņa personālizstādi “Ar Dieva zīmi plaukstā”, kā arī radošās apvienības “Ūdenszīmes” izstādi “Caurspīdīgās pļavās” un Pjotra Hudobčenoka telpiskās mākslas darbu izstādi “Daugavpils stāsti”.

Daugavpils teātris savā Facebook lapā aicina iesaistīties spēlē “Asini prātu kopā ar Daugavpils teātri!”, kur ir jāatmin mīklas un melodijas, kuras saistās ar teātri. “Teātris.zip” īpašajā izlasē ir iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi “Jubileja ’98”, kas 2017. gadā tika apbalvota, kā “Gada mazās formas izrāde” “Spēlmaņu nakts” pasākumā. Jaunākajiem skatītājiem ir iespēja noskatīties teātra izrādi “Leo – mazais lauva”.

Foto: Daugavpils teātris
Daugavpils inovāciju centrs e-vidē piedāvā sekot līdzi eksperimentiem, ko bērni kopā ar vecākiem var izmēģināt atrodoties mājās karantīnas laikā, padarot ikdienu interesantāku un radošāku, kā arī mācīties fiziku, matemātiku un ķīmiju neierastā veidā.

Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvā apskatīt virtuālo TLM “Latgale”, TLMS “Klūga” un “Bauska” izstādi “Keramika.Pinumi.Tekstīlijas”.

Krievu kultūras centrs rīko online lasītāju konkursu “Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Nu, protams, ka zināt!”, kas ir veltīts krievu rakstnieka Daniila Harmsa 115. gadadienai.

Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā izmantot iespēju bez maksas lasīt e-grāmatas 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv,  piedāvājot personalizētus ieteikumus un atsauksmes no bibliotēkas darbiniekiem. Katru dienu tiek piedāvāti trīs ieteikumi dažādām lasītāju gaumēm.

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā apkopotu informāciju, par iespējām lasīt e-grāmatas, uzzināt noderīgu informāciju par dabu, tehnoloģijām un mākslu.

Daugavpils tūrisma informācijas centrs piedāvā izzinošus video par tūrisma iespējām Daugavpilī. Lietuvas Nacionālās televīzijas raidījumu “Stop juosta” par  Daugavpils pilsētu var apskatīties šeit. Iegūt informāciju par Latgales slaveno dzērienu šmakovku, var apskatoties video “Šmakovkas ceļš Latgalē”. Šajā, laika periodā Daugavpils aicina nesteigties un gatavoties tūrisma sezonai iepazīstot e-vidē, skaisto pilsētu “Daugavpils – nesteidzies, atpūties, baudi!”. Daugavpils tūrisma informācijas centra mājas lapā www.vistdaugavpils.lv var apskatīties foto galerijas ar aktuālākajām pavasara bildēm Daugavpilī, kā arī youtube kanālā var noskatīties izzinošus video par notikumiem pilsētā, facebook mājas lapā var iegūt aktuālāko informāciju par kultūras dzīvi Daugavpilī.

Vietējo ēdinātāju atbalstam Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra ir izveidojusi sarakstu ar vietējiem ēdinātājiem (restorāniem, kafejnīcām, gastrobāriem, ātrās apkalpošanas restorāniem un picērijām), kas piedāvā iespēju pasūtīt garšīgu svētku maltīti līdzņemšanai vai ar piegādi Daugavpilī.

Lai jauks un krāsains pavasaris!

Foto: Andrejs Jemeļjanovs 

Šajā ierakstā mēs turpināsim pievienot un atjaunināt informāciju. Ja jūsu tūrisma objekts nav šajā sarakstā, tad lūdzu sazinieties ar mums pa e-pastu turisms@daugavpils.lv.