Hover

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā tika izstādītas Rīgas mākslinieka Vasilija Mališčica gleznas un skulptūras (FOTO)

 14.04.2020
Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā tika izstādītas Rīgas mākslinieka Vasilija Mališčica gleznas un skulptūras (FOTO)

8. aprīlī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika izstādīta Rīgas mākslinieka ar baltkrievu saknēm Vasilija Mališčica skulptūru un gleznu izstāde, kas ir veltīta viņa jubilejai un mazajai dzimtenei. Saistībā ar ārkārtas situāciju un vīrusa Covid-19 izplatību, izstāde skatāma pagaidām tikai virtuāli. Mākslinieka Vasilija Mališčica skulptūru un gleznu izstādes oficiālā atklāšana ir plānota maija beigās.

V. Mališčica dzimtene ir Vitebskas apgabala Berezovskova rajona ciems Sporova, kas atrodas Rietumu Poļesje. Viņš ir dzimis 1960. gada 8. aprīlī, koktēlnieku ģimenē. Mācījies Sporovas vidusskolā, pabeidzis Bobruiskas profesionāli tehnisko skolu un 1878. gadā ieguva galdnieka specialitāti. Astoņus gadus vēlāk absolvēja Baltkrievu teatrāli māksliniecisko institūtu, kas nosūtīja strādāt par galveno mākslinieku Rīgas elektromehāniskās rūpnīcas Kultūras namā.

No 1991. gada Vasilijs Mališčics nodarbojas ar kokgriezumiem un interjera mēbeļu restaurāciju. Viņa izveidotie darbi ir ļoti interesanti. Mākslinieks restaurēja vecās baltkrievu uniātu koka kiotas, kā arī tagadējo Rīgas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcu. Vasilijs Mališčics veica lielisku lādes restaurāciju un apgleznošanu priekš BKC muzeja ekspozīcijas “Baltkrievu māja”.

V. Mališčics aktīvi iesaistījās baltkrievu diasporas sabiedriskajā un radošajā dzīvē Latvijā: viņš bija “Svitanka” pārstāvis (1996-2000) un Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” priekšsēdētāja vietnieks. 2005. gadā Rīgā notika pirmā V. Mališčica personālizstāde, bet 2006. gadā Latvijas Republikas Kultūras ministrija pasniedza viņam diplomu par baltkrievu kultūras popularizēšanu Latvijā.

Daugavpils mākslas cienītāji diezgan labi ir pazīstami ar talantīgā mākslinieka Vasilijs Mališčics darbiem. Ar mākslinieka dalību, ir notikušas jau vairākas kolektīvās izstādes: viena no tām ir Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, otra – Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā. Radošas sadarbības rezultāta – tika izveidota V. Mališčica personālizstāde Daugavpilī, par šo izstādi būs papildus informācija.

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs
Marija Pometjko, BKC metodiķe
Tālr. 654 24695, 29811969
marija.pometjko@inbox.lv