Hover

Tiek izsniegtas bezmaksas licences makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā (VIDEO)

 30.01.2021
Tiek izsniegtas bezmaksas licences makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā (VIDEO)

Otrdienās un ceturtdienās no pulksten 8:00 līdz 10:00 Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde organizē bezmaksas licenču izsniegšanu makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā. Pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ licences tiek izsniegtas pie ieejas iestādē Saules ielā 5A.

Bezmaksas atļauju makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā var iegūt noteiktas personu grupas: personas, kas jaunākas par 16 gadiem vai vecākas par 65 gadiem, personas ar invaliditāti, politiski represētas personas un cilvēki ar trūcīgās ģimenes statusu. Licences termiņš ir viens gads.

Pārējiem zvejniekiem, lai makšķerētu Lielajā Stropu ezerā no laivām un ledus, jāsaņem apmaksāta licence, kas pieejama portālā www.epakalpojumi.lv. To var izdarīt uz termiņu no vienas dienas līdz vienam gadam. Bet, neatkarīgi no tā, kāda veida licence tiek iegūta, katram zvejniekam savs loms jāreģistrē speciālā grafikā, ko jānodod līdz ar licences termiņa izbeigšanos. Tas ir nepieciešams, lai novērtētu nepieciešamo ikgadējo zivju palaišanu ezerā, līdz ar to saglabājot zivju resursu līdzsvaru. Tajā pašā laikā portālā www.epakalpojumi.lv tiek bloķēti tie makšķernieki, kuri izvairās no savas nozvejas reģistrēšanas. Lai noņemtu bloku, jāsazinās ar Komunālās saimniecības pārvaldi pa tālruni (65476475; 26008085).

Papildus licencei, kas ļauj makšķerēt Lielajā Stropu ezerā, kā arī jebkurā citā vietā, zvejniekam ir jābūt arī makšķerēšanas kartei. Komunālās saimniecības pārvalde norāda, ka pēdējos gados atļauju iegūšanā ir vērojama pozitīva tendence.

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, zvejniekiem ir jāatceras arī par drošību uz ledus, jo īpaši atkušņa laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.