Hover

ŽANETES JEZERSKAS GLEZNU IZSTĀDE “GAISMA”

ŽANETES JEZERSKAS GLEZNU IZSTĀDE “GAISMA”
Datums: 01.11.2022 - 30.11.2022
Laiks:
Norises vieta: Latgales Centrālās bibliotēkasASV Informācijas centrs, Rīgas iela 22a, Daugavpils
 

22. novembrī plkst. 15.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Žanetes Jezerskas personālizstāde “Gaisma”. Ekspozīciju veido pasteļu tehnikā gleznotas mistiskās dabas ainavas.

 

Žanete Jezerska ir daugavpiliete ar milzīgu mākslas pieredzi. Mākslinieces aizraušanās ar mākslu parādījās vēl bērnībā, un dzīves gaitā viņa turpināja pilnveidot savas prasmes. Žanete studēja Maskavas Mākslas universitātē, kā arī absolvēja Daugavpils Universitāti un kļuva par mākslas maģistrantu un pasniedzēju.

 

Glezniecībā māksliniece meklēja savu rokrakstu: vispirms eļļās, tad alerģijas dēļ nācās meklēt citus materiālus, kas kļūtu tuvi – akvarelis, akrils, tempera. Mākslinieces dvēsele palika pie pasteļiem, kaut mūsdienās šī tehnika nav tik populāra. Pasteļu tehnika dod iespēju izpausties mākslinieces domām un fantāzijām. Pastelis ir klasiska un savdabīga glezniecības tehnika, kurai raksturīgi samtains kolorīts, matēta virsma un smalkas toņu nianses. Pastelis var saglabāties gadsimtiem ilgi un saglabāt krāsu svaigumu.

 

Žanetes mākslas darbi ir pazīstami ne tikai Daugavpilī, bet arī Latvijā. Viņa izstādīja savus darbus Izraēlā un Kanādā.

 

Savas gleznas, kas radītas mistiskā reālismā, Žanete raksturo šādi: “Gaisma vienmēr pievelk, es nevaru dzīvot bez saules un pilnmēness. Darbi visi ir ļoti dažādi, un tapuši dažādos gados, taču tos vieno GAISMA“.

 

Žanetes Jezerskas gleznu izstāde “Gaisma” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 30. novembrim.

 

Izstādes atklāšanas laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Informācija: Latgales Centrālā bibliotēka