Hover

XI FESTIVĀLS “BALTKRIEVU GADATIRGUS DAUGAVPILĪ”

XI FESTIVĀLS “BALTKRIEVU GADATIRGUS DAUGAVPILĪ”
BALTKRIEVU GADATIRGUS DAUGAVPILĪ

Datums: 20.09.2021 - 24.09.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils


XI Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” šogad norisināsies veselu nedēļu no 2021.gada 20. līdz 24.septembrim. Festivāla daudzveidīgie pasākumi būs vērsti uz dažādu mērķauditoriju.

 

2021.gada festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” pasākumi norisināsies pēc “zaļā pasākuma” vai pēc “dzeltenā pasākuma” principa*.

 

Labdarības akcija “Ar sirds siltumu”

Pirmdien, 20.septembrī, plkst.14.00 startēs labdarības akcija “Ar sirds siltumu”, veltīta medicīnas darbiniekiem.

Pasākuma laikā dalībnieki adīs cimdus, zeķes, tamborēs salvetes un izgatavos citus izstrādājumus ar baltkrievu nacionālo ornamentu, vēlāk tie tiks dāvināti Daugavpils reģionālās slimnīcas Covid-19 nodaļas mediķiem.

Starp citu, akcijas pasākumi notiks visu rudeni, pirmdienās, Baltkrievu kultūras centrā (BKC), pēc “dzeltenā” scenārija.

Etnomeistarklase “Lelle – talismans”

Otrdien, 21.septembrī, plkst. 12.00 Baltkrievu kultūras centrā (Alejas ielā 68 – 1A) notiks izglītojoša spēles nodarbība skolēniem.

Etnomeistarklase “Lelle – talismans” iepazīstinās skolēnus ar baltkrievu nacionālo lelli, talismana izgatavošanas tradīcijām, kā arī dekoratīvi lietišķo mākslu, tautas dziesmām un spēlēm.

“Dzeltenais” pasākums, ar ielūgumiem.

Ceļojošās fotoizstādes atklāšana

Otrdien, 21.septembrī, plkst. 16.00 Kultūras pils foajē (Smilšu ielā 92) notiks Daugavpils fotogrāfa Eduarda Ļitvinovska personālās fotoizstādes atklāšana. Ekspozīcijā “Daugavpils baltkrievu skatiens” apskatei būs pieejami 38 baltkrievu portreti nacionālajos tautas tērpos Latgales reģiona skaisto ainavu fonā.

Tā ir pirmā E.Ļitvinovska personālizstāde, kura būs pieejama apskatei Kultūras pilī līdz 30.septembrim, bet tālāk dosies ceļojumā pa kultūras iestādēm un citām pilsētām.

“Dzeltenais” pasākums.

Apaļais galds

Trešdien, 22.septembrī, plkst. 11.00 Baltkrievu kultūras centrā notiks “apaļā galda” tikšanās ar P.Mašerova Vitebskas valsts universitāti (ZOOM platformā).

Tēma – “Vēsturniekam Aleksejam Sapunovam – 170”. Savus pētījumus prezentēs universitātes pētnieki un Daugavpils kulturologi.

“Dzeltenais” pasākums.

Kulinārijas grāmatas prezentācija

Trešdien, 22.septembrī, plkst. 16.00 Baltkrievu kultūras centrā notiks kulinārijas grāmatas “Kirmašouskija prismaki” prezentācija.

Pasākums notiks degustācijas formātā. Saimnieces prezentēs ēdienus, ar kuriem debitēja baltkrievu zemnieku virtuves recepšu krājumā, kuru izdeva BKC.

“Dzeltenais” pasākums, ar ielūgumiem.

 

Gleznu izstādes atklāšāna

Ceturtdien, 23.septembrī, plkst.16.00 Baltkrievu kultūras centrā notiks Daugavpils mākslinieces Alinas Petkunes personālās gleznu izstādes atklāšana.

Ekspozīcijā “Vasara-21” apskatei būs pieejamas gleznas, kuras A.Petkune gleznoja vasaras plenēru laikā, autortehnikā.

“Dzeltenais” pasākums.

Rudens velšu un reklāmas izdevumu izstāde

Piektdien, 24.septembrī, plkst.17.00 Vienības nama foajē (Rīgas ielā 22a) pirms galā koncerta notiks izstāde, kurā baltkrievu saimnieces demonstrēs sava darba augļus – dārzeņus, augļus, mājās gatavotus ziemas krājumus.

Tapāt varēs apmainīt atnesto baltkrievu grāmatu pret suvenīru “Laimes poga”, ar savām rokām izgatavot lelli – talismanu un atklātni – vicinanku aplikācijas tehnikā, kā arī iepazīties ar prezentācijas materiāliem par Baltkrieviju.

“Zaļais” pasākums.

Festivāla galā koncerts

Piektdien, 24.septembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks festivāla galā koncerts, kurā dalību ņems BKC kolektīvi – “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Pauļinka”, “Spadčina” un “Praļeski”, kā arī viesu ansambļi un mākslinieki no citām pilsētām.

“Zaļais” pasākums.

Koncerta translācija būs pieejama BKC Youtube kanālā un Facebook kontā.

*Piezīmes:

“Zaļais” pasākums – vakcinētām, Covid-19 pārslimojušajām personām, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu.

“Dzeltenais” pasākums – vakcinētām, Covid-19 pārslimojušajām personām, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, vai arī ar negatīvu Covid-19 testu, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu.

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un videoieraksts.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs

 

Informācija:https://ieej.lv/KaZGq