Hover

X STARPTAUTISKAIS FESTIVĀLS “POĻU FOLKLORA LATGALĒ” DAUGAVPILĪ

X STARPTAUTISKAIS FESTIVĀLS “POĻU FOLKLORA LATGALĒ” DAUGAVPILĪ

Datums: 01.05.2022 - 03.05.2022

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils


Daugavpils Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļa „Promieņ” kopš 2004. gada ik pārgadus organizē starptautisko festivālu „Poļu folklora Latgalē”. Arī šogad no 1. līdz 3. maijam notiks jau desmitais festivāls, kurā piedalīsies bērnu un jauniešu ansambļi no Polijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivāla ieskaņu koncerts notiks 1. maijā plkst. 15.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu iela 92). Tajā piedalīsies kolektīvi „Łukowiacy” no Polijas, kolektīvs „Ojcowizna” no Lietuvas, kā arī tautas deju kolektīvs “Kukulečka” no Latvijas.

 

Polijas valsts karoga dienā un Ārpus Polijas dzīvojošo poļu dienā 2. maijā plkst. 10.00 Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā (A. Pumpura iela 11A) tiks noturēts dievkalpojums par festivāla dalībniekiem un visiem pasaules poļiem, kā arī par mieru Ukrainā.

 

Tradicionāli 3. maijā jeb Polijas Konstitūcijas dienā svinēs Varšavas ielas svētkus, kas Daugavpilī tika iedibināti pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Plkst. 11.00 pie krusta, kas uzstādīts Brīvības parkā (pie Satiksmes ielas) par piemiņu Latgales atbrīvošanas cīņās kritušajiem poļu karavīriem noliks ziedus, pēc tam sāksies Varšavas ielas svētku gājiens, kurā piedalīsies skolēni, folkloras kopu dalībnieki un visi klātesošie. Pasākuma noslēgumā plkst. 12.00 J. Pilsudska valsts poļu ģimnāzijā (Marijas iela 1E) notiks festivāla dalībnieku apbalvošana un noslēgums.

 

Pasākumu organizē Daugavpils Poļu kultūras centrs, Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļa „Promieņ” un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, bet atbalstu sniedz Polijas Republikas Vēstniecība Rīgā un Daugavpils pilsētas Dome.

 

Papildus informācija:
Žanna Stankeviča
Poļu kultūras centra vadītāja
e-pasts: polukultura@inbox.lv
tālr. 29635397

 

Informācija:
Poļu kultūras centrs