Hover

Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstāde

Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstāde

Datums: 27.04.2022 - 05.09.2022

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


27. aprīlī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstādes atklāšana.

 

Vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža” darbojas kopš 2005. gada un ar saviem priekšnesumiem ir piedalījies vairākos pilsētas mēroga pasākumos. Kopš 2014. gada biedrība nodarbojas ar 9. – 11.gadsimta vēstures izzināšanu, sadzīves un militāro rekonstrukciju. Biedrības galvenās darbības jomas ir izglītība, rokdarbi un aktīvs dzīvesveids. Kluba biedri piedalās zobencīņas turnīros, loka šaušanas turnīros un vēsturiskos pasākumos. Kluba dalībnieki pastāvīgi nodarbojas ar vēsturiskiem rokdarbiem, attīstot savas radošās prasmes un zināšanas par arheoloģiju un vēsturi.

 

Izstādes tēma ir “Ceļš no varjagiem uz grieķiem”. Kluba dalībnieki demonstrē vikingu laika skandināvu iedzīvotāju apģērbu, bruņas un pārgājienu ieročus. Tās ir mantas, kuras kluba dalībnieki izmanto vēsturiskos pasākumos un turnīros.

 

Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta 27. aprīlī plkst. 15.00. Izstāde apskatāma līdz 5. septembrim.

 

Informācija: 
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs