Hover

Teātra izrāde “Hamlets”

Teātra izrāde “Hamlets”

Datums: 06.11.2019

Laiks: 18:30

Norises vieta: Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils


6.novembrī, plkst. 18.30, Daugavpils teātrī  būs skatāma izrāde “Hamlets”, pēc Viljama Šekspīra lugas motīviem.

Režisore – Lucina Sosnovska (Lucyna Justyna Sosnowska), Polija
Scenogrāfija un kostīmi – Agneška Klepacka (Agnieszka Klepacka), Matejs Horazijs (Maciej Wladyslaw Chorazy), Polija
Komponists – Bartošs Dzjadošs (Bartosz Dziadosz), Polija
Gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs
Borisa Pasternaka tulkojums

Lomās: Jurijs Djakonovs, Mihails Samodahovs, Žanna Lubgāne, Jurijs Losevs, Jeļena Ņetjosina, Mihails Abramovs, Aleksandrs Komarovs, Ivars Brakovskis, Dmitrijs Ivanovs, Miroslavs Blakunovs, Viktors Jancevičs, Māris Korsiets, Alberts Vecmanis, Karīna Sidina, Egils Viļumovs, Aleksandrs Radzevičs, Vladimirs Dupaks, Milena Rožanska, Kristīne Veinšteina, Anna Gimbute, Māris Boka, Arturs Jackevičs, Inese Ivulāne – Mežale, Vera Hramņikova, Raimonds Paegle, Marks Šelutko

„Būt vai nebūt?” – frāze, ko ir dzirdējis ikviens. Viljama Šekspīra luga „Hamlets”, kura sarakstīta pirms vairākiem gadsimtiem, vēl aizvien nav zaudējusi savu aktualitāti un ir ieņēmusi goda vietu pasaules klasikas Olimpā. Iestudējumā tiek attēlota galvenā varoņa Hamleta iekšējā cīņa starp vēlmi atriebt sava tēva nāvi un bezspēcību pret visas karaļvalsts samaitātību. Vilcinoties pārdomās, kā nepieļaut kļūdu ar nepārdomātu rīcību, Hamlets mēģina rast atbildes arī uz vairākiem mūžīgajiem jautājumiem: Kas notiek ar cilvēka garu pēc nāves? Vai taisnīga atriebība attaisno noziegumu? Vai ir jēga cīnīties ar likteni, vai vienkāršāk ir ar to samierināties? Vai nāve ir nāves vērta un dzīve – dzīvošanas?

„Hamletu” iestudējusi avangardiska režisore no Polijas, kuras rokrakstu skatītāji jau iepazina izrādē „Pie mums viss kārtībā”. Jāatzīmē, ka izrāde „Pie mums viss kārtībā” tika novērtēta teātra kritiķu vidū un tika nominēta „Spēlmaņu nakts 2015” balvai vairākās nominācijās.

16+
Ilgums: 2 stundas 30 minūtes
Krievu valodā
Biļetes – Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

Vairāk informācijas: Daugavpils teātris, www.daugavpilsteatris.lv

Foto: Džeina Saulīte