Hover

“NIKOLAJA VĀRTI – DURVIS PAGĀTNĒ” – JAUNA VĒSTURISKĀ EKSPOZĪCIJA DAUGAVPILS CIETOKSNĪ

“NIKOLAJA VĀRTI – DURVIS PAGĀTNĒ” – JAUNA VĒSTURISKĀ EKSPOZĪCIJA DAUGAVPILS CIETOKSNĪ

Datums: 23.08.2021

Laiks:

Norises vieta: Nikolaja vārti, Daugavpils cietoksnis, Daugavas iela 38, Daugavpils


Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs aicina interesentus apskatīt jauno vēsturisko ekspozīciju, kas ir izvietota Nikolaja vārtos – “Nikolaja vārti – durvis pagātnē”.

 

Daugavpils cietoksnī vēsturiski bija uzbūvēti četri vārti, bet tieši Nikolaja vārti atšķīrās no pārējiem ar savu unikālo ārējo izskatu un sānu telpu esamību. Senākos laikos sānu telpas tika izmantotas kā sardzes telpas un īslaicīga ieslodzījuma kameras. Taču mūsdienās tām arī tika atrasts pielietojums. Jau vairākus gadus vārtos ir izvietots suvenīru veikals un Sikspārņu centrs.

 

Bet blakus esošās tukšās sānu telpas tika izlemts pārvērst par nelielu vēsturisko ekspozīciju ar lielu artefaktu daudzumu.  Vēstures cienītāji varēs atrast tur daudz ko interesantu. Ekspozīcijā ir iekļautas cietokšņa plāni, padomju armijas uniformas, vēsturisko ķieģeļu un apdares elementu kolekcija, vēsturiskie civilo ēku un nocietinājumu logi un durvis, kā arī daudz kas cits.

 

Apmeklēt jauno ekspozīciju vārtos varēs jau no 23. augusta un tā būs pieejama no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00. Lai apmeklētu ekspozīciju ir jāgriežas , lai iegādātos ekspozīcijas apmeklējuma biļeti.

 

Ekspozīcijas apmeklēšanas cena: 1 EUR pieaugušajiem; 50 centi skolēniem, studentiem, senioriem un personām ar īpašām vajadzībām.

 

Ekspozīcijas svinīga atklāšana notiks otrdien, 24.augustā, plkst. 14.00.

 

 

 

Informācija
Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs
Tālr.: +371 65424043; +371 28686331
E-pasts:  cietoksnis@daugavpils.lv
Web: www.daugavpilscietoksnis.lv
www.facebook.com/Daugavpils.cietoksnis