Hover

Muzikāla izrāde “Kailais karalis”

Muzikāla izrāde “Kailais karalis”

Datums: 11.10.2019

Laiks: 18:30

Norises vieta: Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils


11. oktobrī, plkst. 18.30 Daugavpils teātrī notiks muzikāla izrāde “Kailais karalis”.

Režija, horeogrāfija, scenogrāfija, kostīmi, gaismas: Oļegs Šapošņikovs, Irina Saveļjeva, Agnese Leilande, Inga Bermaka Apiah, Sergejs Vasiļjevs
Lomās: Miroslavs Blakunovs, Aleksandrs Komarovs, Jeļena Ņetjosina, Oļegs Šapošņikovs, Mihails Abramovs, Viktors Jancevičs, Vadims Bogdanovs, Egils Viļumovs, Jurijs Losevs, Mihails Samodahovs, Māris Boka, Vera Hramņikova, Irina Kešiševa, Žanna Lubgāne, Karīna Sidina, Milena Rožanska, Alberts Vecmanis, Anna Sultanova, Ritvars Gailums, Jeļizaveta Petrova, Svetlana Morozova, Anna Gimbute, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Arturs Jackevičs, Tatjana Larionova

Jevgeņija Švarca lugā „Kailais karalis” (1934) vienotā stāstā savijas trīs Hansa Kristiana Andersena pasakas: „Cūkgans”, „Princese uz zirņa” un „Karaļa jaunais tērps”.
Princese Henrieta iemīlas cūkganā, taču karalis nemaz nav priecīgs par meitas izvēli. Viņš ir iecerējis izdot meitu par sievu kaimiņvalsts karalim. Bet nedz iemīlējies cūkgans, nedz princese nevēlas padoties bez cīņas un cenšas izjaukt ieplānotās kāzas ar dažādām viltībām. Protams, gaidāmas arī laimīgās beigas. Bet zem pasakainā plīvura slēpjas pavisam cits stāsts.
Satīriskā luga, kas ietērpta pasakas veidolā, netika publicēta līdz pat 1960. gadam, jo bija piepildīta ar tajā laikā bīstamām politiskām ilūzijām. Neskatoties uz to, tā kļuvusi par Jevgeņija Švarca slavenāko darbu, jo spējusi uzrunāt ar savu filozofisko saturu un autora apbrīnojamo vārdu spēli.

16+
Krievu valodā

Ilgums: 2 stundas

Biļetes – Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

Vairāk informācijas: Daugavpils teātris

Foto: Džeina Saulīte