Hover

Baltkrievu mājā tika atklāta mākslinieces Veltas Loces izstāde “Ziedu pasaule”

Baltkrievu mājā tika atklāta mākslinieces Veltas Loces izstāde “Ziedu pasaule”

Datums: 19.08.2020 - 08.10.2020

Laiks: 09:00 - 17:00

Norises vieta: Baltkrievu kultūras centrs, Alejas iela 68-1A, Daugavpils


2020. gada 19. augustā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta pilsētā zināmās pašdarbnieces, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedres, BKC mākslas studijas “Koloritnij mir” vadītājas Veltas Loces mākslas gleznu personālizstāde “Ziedu pasaule”.  

 

Velta Loce šo gadu var saukt par jubilejas gadu: 10 gadus atpakaļ – 2010. gadā, viņa pirmo reizi rokās paņēma otiņu un tajā pat gadā Baltkrievu kultūras centrā tika atklāta viņas pirmā personālizstāde. Māksliniecei – pašdarbniecei ļoti patīk Baltkrievu namā (kur vairākkārt tika rīkotas gan personālās, kā arī kolektīvās gleznu izstādes) tas nav nejauši, jo viņas māte ir dzimusi Braslavas rajonā, bet bērnība pavadīta baltkrievu ciematā.

 

Velta ir talantīgs un daudzšķautņains cilvēks, pazīstams ar savu aktivitāti un dzīvesprieku, neremdināmo enerģiju, prasmi pārvērst ikdienu svētkos. Zīmēt, dejot, dziedāt, organizēt daudzveidīgus pasākumus, nodarboties ar labdarību, audzēt ziedus un krūmus savā dārzā tas viss ir iespējams trauslajai un neordinārajai sievietei.

 

V. Loce strādā ar lielu entuziasmu, ir uzgleznojusi vairāk kā 200 gleznu, ar kurām piedalījusies apmēram 50 izstādēs. Vairāk nekā 30 gleznās var aplūkot izstādē, kur ir attēloti visdažādākie ziedi – no vienkāršām pļavas maijpuķītēm un rudzupuķēm, līdz cildenām rozēm un lilijām. Visi darbi veltīti autores neviltotajai mīlestībai pret šo dabas brīnumu – ziediem.

 

«Цветы, как люди, на добро щедры,
И, щедро нежность людям отдавая,
Они цветут, сердца отогревая,
Как маленькие темные костры…»

 

Šīs rindas Veltas izpildījumā kļuva par viņas poētiskās runas leitmotīvu, kurā gleznu autore ne tikai stāstīja par sevi un saviem radošajiem ceļiem, bet aizrautīgi stāstīja par to, ka katram ziedam ir savs stāsts un savs raksturs, aicināja novērtēt to skaistumu un baudīt – jo ziedi ārstē ne tikai ķermeni, bet arī dvēseli.

 

BKC vadītāja Žanna Romanovska sveica V. Loci ar personālizstādes atklāšanu, uzsverot mākslinieces gleznu saturu un novēlēja, lai nākotnē būtu vairāk radošo darbu. Daudzi viesi pievienojās apsveikumiem. Savukārt, muzikālo kompozīciju par ziediem izpildīja kora kapella “Spadčina” un soliste Ninas Prusakova, kas radīja savdabīgu liriski romantisku noti vakara atmosfērā.

 

Veltas Loces gleznās redzams brīnišķīgas līnijas, krāsas, gaismas un ēnas harmonija, kas ieplūst siltumā un mīlestībā pret apkārtējo pasauli, apbrīno tās skaistumu un pilnību. Glezna “Saulespuķes”, kuru māksliniece par pateicību un ar atzinību dāvāja Baltkrievu kultūras centram, kā saulīte sildīs ar savu silto enerģiju visus Baltkrievu nama viesus.

 

V. Loces gleznu izstāde “Ziedu pasaule” būs atvērta BKC (Alejas iela 68-1A) līdz 2020. gada 8. oktobrim.

 

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs,
BKC kultūras metodiķe
Marija Pometjko
Tāl. +371 65424695
E-pasts: cbk@inbox.lv
Web: www.bkc.daugavpils.lv