Hover

“Mākslas dienas 2021” Vienības nama radošajā kvartālā

“Mākslas dienas 2021” Vienības nama radošajā kvartālā

Datums: 19.04.2021 - 30.05.2021

Laiks:

Norises vieta: Vienības nama radošais kvartāls, Rīgas iela 22a, Daugavpils


“Mākslas dienu 2021” ietvaros no 19. aprīļa līdz 30. maijam Vienības nama radošais kvartāls piedāvā daugavpiliešiem un pilsētas viesiem dažādus pasākumus.

 

19.04. – 22.04. Vienības nama muzikāli mākslinieciska performance “Saklausi…saredzi…sajūti…”

Vienības nama radošais kvartāls aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus izbaudīt mākslu un mūziku mūsdienīgā interpretācijā. No 19. līdz 22. aprīlim tiksimies Ģimnāzijas un Saules ielas krustojumā, lai skatlogos ieraudzītu, kā dzimst māksla mūzikas pavadījumā. Katru dienu no plkst. 12.00 līdz 14.00 kopā ar profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķiem (diriģents Arnolds Grīnberts) un Akordeonistu orķestra profesionāliem mūziķiem (diriģente Tatjana Saratova), māksliniecēm Nelliju Dzalbi un Veru Semjonovu tiks veidota radoša performance.

 

19.04. – 04.05. Izstāde “Es pilsētā, pilsēta – valstī”

No 19. aprīļa līdz 4. maijam Vienības nams aicina apskatīt PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņu darbu izstādi “Es pilsētā, pilsēta – valstī”. Izstādes norises laikā Vienības nama afišu stendi pie ieejas koncertzālē ik pārdienām iekrāsosies kādā krāsu gammā, līdz 4. maija svētkos vainagosies ar svinīgu karoga lentīšu koka instalācijas izveidi, kurā tiks aicināti piedalīties visi pilsētas iedzīvotāji.

 

22.04. – 15.05. Akcija – konkurss “Meklējam mākslu Daugavpilī!”

No 22. aprīļa līdz 15. maijam Vienības nams sadarbībā ar Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Kultūras pārvaldi un Daugavpils pilsētas domi aicina daugavpiliešus atrast, izgaismot, nofotografēt mākslas darbus (objektus vai to daļas) pilsētas publiskā telpā un veidot Daugavpils mākslas darbu karti.

 

23.04. Izzinoša spēle “Ūsiņa zīmes meklējot”

Ūsiņa jeb Jurģu dienā, 23. aprīlī, daugavpilieši tiek aicināti doties izglītojošā pastaigā gar Vienības namu un meklēt uz ēkas paslēptās Ūsiņa zīmes ar uzdevumiem, kurus pildot, varēs izzināt Ūsiņa dienas ticējumus, mīklas un tradīcijas.

 

01.05. – 30.05. Izstāde “Viena vērtība. Trīs paaudzes”

No 1. maija plkst. 11.00, ja to ļaus epidemioloģiskā situācija valstī, Vienības nama Tradīciju mājā būs skatāma vienas dzimtas triju paaudžu audēju – Daces Teivānes, Valentīnas Kurtišas un Annas Vanagas – darbu izstāde.

 

Visi Vienības nama radošā kvartāla pasākumi notiek ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

 

Rīko Vienības nams sadarbībā ar PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Kultūras pārvaldi, atbalsta Daugavpils pilsētas dome.