Hover

Lilijas Zeiļas darbu izstāde „Nejaušība – dabiska parādība”

Lilijas Zeiļas darbu izstāde „Nejaušība – dabiska parādība”
Datums: 01.08.2022 - 31.08.2022
Laiks:
Norises vieta: Kultūras centra „Vārpa” skatlogi
 

Augšdaugavas novada Kultūras centra „Vārpa” skatlogos no 2022. gada 1. augusta skatāma keramiķes, mākslinieces Lilijas Zeiļas darbu izstāde Nejaušība – dabiska parādība.

 

Plastiski veidotajiem keramikas objektiem ir izteiksmīgi locījumi un dabas faktūru rotājumi, kurus paspilgtina plūstoši, toņkārtās melnpelēki, zilgani un sarkanīgi zemglazūru un glazūru gleznojumi, veidojot dziļas, teju vai trīsdimensionālas dabas ainavas ar poētisku noskaņu. Mākslinieces virtuozais krāsu pieskāriens pasvītro darbu šķietamo nejaušību, formālo ekspresiju un glezniecisko jutekliskumu.

 

Māls un keramika ir mākslinieces dzīvesveids, kas veido viņas ikdienu un pakļaujas meistares gribai.

 

_____________________

Māksliniece Lilija Zeiļa ir dzimusi 1958. gadā Daugavpilī. Pirmā interese par keramiku radās jau skolas gados pēc slavenā Latgales podnieka Staņislava Vilcāna darbnīcas apmeklējuma. Pabeigusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, 80. gadu sākumā Lilija aktīvi iesaistījās jaunizveidotā Daugavpils keramiķu kolektīva radošajā dzīvē.

 

Izstādēs piedalās kopš 1981. gada, tostarp sarīkojusi arī vairākas personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. Kopš 1996. gada vada Daugavpils keramiķu studiju “Latgale”.  Lilija ir iedvesmojusi un vadījusi vairākus ar keramiku saistītus starptautiskus projektus, bet darbs studijā ir padarījis viņas veikumu redzamu Latvijas mērogā, kā arī iepazīstinājis ar Latgales keramiku pasaules auditoriju. Pašlaik māksliniece aktīvi piedalās izstādēs un starptautiskos keramikas simpozijos, dāvājot savu pieredzi neskaitāmiem ārvalstu māksliniekiem, kuri apbrīno viņas darbus, un labprāt nodod savas prasmes jaunajai keramiķu paaudzei.

 

Informācijai:

Augšdaugavas novada Kultūras centra „Vārpa”
Kultūras pasākumu organizatore Kristīne Saulīte
Tālr.: 654 31867, mob.tālr.: 26362572
E-pasts: kristine.saulite@augsdaugavasnovads.lv