Hover

Keramikas izstāde „Māla vēstījums”

Keramikas izstāde „Māla vēstījums”

Datums: 01.04.2022 - 29.05.2022

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Māla mākslas centrs, 18. novembra iela 8, Daugavpils


No 1.aprīļa  mākslas dienu ietvaros Daugavpils Māla mākslas centrā būs skatāma studijas „Latgale” keramikas izstāde „Māla vēstījums”. Izstādes atklāšanu papildinās jaunā kataloga prezentācija.

 

Keramika allaž ir ieņēmusi nozīmīgu vietu Daugavpils pilsētas kultūrtelpā. Jau vairāk nekā četrdesmit gadus šeit darbojas aktīva keramiķu kopiena – Daugavpils keramikas studija „Latgale”, kuras aizsākumi saistāmi ar tradicionālo podniecību jeb Latgales keramiku.

 

Līdzās plašiem starptautiskiem pasākumiem studija „Latgale” pastāvīgi piedalās izstādēs un citās aktivitātēs. Regulāri tiek rīkotas meistarklases un keramikas apdedzināšanas demonstrējumi. Studija veic arī pedagoģisko darbu, realizējot bērnu un jauniešu neformālās izglītības programmas.

 

Šobrīd studijā aktīvi darbojas 14 keramiķi, kuri līdzās ne tikai Latgales keramikas tradīciju kopšanai, bet arī pievēršas mūsdienīgai keramikas mākslai. Izstādē būs skatāmi darbi, kas studijas dalībnieku izpildījumā tapuši gan pēdējos gados, gan pavisam jauni.

 

Aivars Baranovskis akcentē: „Nav tādas vienas un patiesas mākslas, ir tikai nepieciešamība pēc radošuma, kas laika gaitā noved pie profesionāliem darbiem. No vienas puses, ir vēlme, lai darbi rezonē ar apkārtējo vidi, papildina mākslas telpu, rosina uz pārdomām un liek kaut ko apjaust, bet no otras – tā ir dziļi individuāla nepieciešamība kaut ko radīt, veidot, skatīties, kā sanāk, nedomājot ne par ko, nododoties veidošanas procesam…”

 

Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 29.maijam, no trešdienas līdz sestdienai no 12:00 līdz 18:00 un svētdienās no 12:00 līdz 16:00.

 

Informācija:
Daugavpils Māla mākslas centrs