Hover

Jaunās izstāžu sezonas atklāšana Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (5. sezona)

Jaunās izstāžu sezonas atklāšana Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (5. sezona)

Datums: 15.11.2019

Laiks: 16:00

Norises vieta: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils


Gada laikā tiek atklātas piecas izstāžu sezonas ar vairāk nekā 40 izstādēm dažādās mākslas jomās – glezniecībā, grafikā, tekstilā, keramikā, fotogrāfijā u.c., rādot reģiona, Latvijas un ārvalstu labākos mākslas projektus.

Lielākās plānotās izstādes 5. sezonā:
– Rasa Jansone glezniecība. Izstādes ideja, parādīt vienkopus vienā telpā, saturā kontrastējot, izcilus Latvijas tekstilmāksliniekus – Pēteri Sidaru un Egīlu Rozen-bergu. Vienā laikā un telpā dzīvojošus kontrastus, ar tikai sev raksturīgu ko-munikāciju caur tekstila un šķiedru mākslas darbiem ar skatītāju.
– Latvijas mākslinieku ģimene – Kurzemnieki. Izstāde balansēti pāriet no vie-na mākslas medija nākamajā, izstaigājot un izrunājot dzimtas saknes, kopīgo un atšķirīgo vienas ģimenes mākslas robežās.
– Aleksandra Vasiļjeva modes kolekcija – Jūgendstils. Jūgendstilam un tā modei kopš pirmsākumiem aprit ap 120 gadu, bet tas ar savu spozmi un īpatnī-bu vēl arvien uzrunā mūsdienu sabiedrību, īpaši dāmas, izbaudīt šī laika tērpu burvību un spozmi. Izstādi veidos Aleksandra Vasiļjeva kolekcija ar īpaši tai veidotu scenogrāfiju.

 

Plašāka informācija par pasākumu: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs