Hover

IZSTĀDE “LĪVĀNI = STIKLS” DAUGAVPILS MĀLA MĀKSLAS CENTRĀ

IZSTĀDE “LĪVĀNI = STIKLS” DAUGAVPILS MĀLA MĀKSLAS CENTRĀ
Datums: 03.06.2022 - 03.07.2022
Laiks:
Norises vieta: Daugavpils Māla mākslas centrs, 18. novembra iela 8, Daugavpils
 

 Daugavpils pilsētas svētku dienā, 3.jūnijā plkst. 14.00 Daugavpils māla mākslas centrā notiks Līvānu stikla un amatniecības centra izstādes “Līvāni = stikls” atklāšana. Izstādes apmeklētāji varēs apskatīt unikālus Līvānu stikla un amatniecības centra stikla pūtēju Aleksandra Logvina un Valērija Veisa dažādu stikla formu darbi.

 

Pēc Līvānu stikla fabrikas slēgšanas 2008. gadā, toreizējā Latgales mākslas un amatniecības centrā 2016. gadā tika izveidota stikla pūšanas darbnīca, kurā darbu uzsāka pieredzējuši stikla pūtēji Aleksandrs Logvins un Valērijs Veiss. Meistaru prasmīgajās rokās top krāsaini un mirdzoši stikla izstrādājumi gan suvenīriem, gan praktiskam pielietojumam.

 

Šobrīd Līvānu stikla un amatniecības centrā interesenti var aplūkot un iegādāties Aleksandra Logvina un Valērija Veisa izgatavotos dažādu izmēru oriģinālus darbus, sākot no mazo formu suvenīriem – putnu un dzīvnieku figūriņām, ziediem, krājkasītēm, vidēja izmēra traukiem, līdz pat dažādām liela izmēra vāzēm. Katrs izstrādājums ir unikāls, jo tiek radīts bez iepriekš sagatavotām formām. Meistari sadarbojas arī ar māksliniekiem, stikla izstrādājumos realizējot arvien jaunas idejas.

 

Izstādes laikā tiks demonstrēta arī jaunā 2021. gadā tapusī īsfilma “Stikla pūšanas tradīcija Līvānos”, kur skatītājiem piedāvāts ieskats Līvānu stikla tapšanas procesā. Līvānu stikla fabrikas bijušie stikla pūtēji dalīsies atmiņās par savām darba gaitām un fabrikas bijušajiem ziedu laikiem. Filma tapusi pateicoties, VKKF mērķprogrammas KultūrElpa un Kultūras Ministrijas atbalstam.

 

Stikla pūšanas tradīcija Līvānos ir iekļauta Latvijas nemateriālo kultūras vērtību sarakstā.

 

Izstāde „Līvāni=stikls” būs pieejama apmeklētājiem līdz 3.jūlijam no trešdienas līdz sestdienai no 12:00 līdz 18:00 un svētdienās no 12:00 līdz 16:00.

 

Informācija: Daugavpils māla mākslas centrs