Hover

Izstāde “Daugavpils ebreju draudze un kopiena”

Izstāde “Daugavpils ebreju draudze un kopiena”

Datums: 01.01.2020 - 31.12.2020

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils sinagoga, Cietoksņa iela 38, Daugavpils


Daugavpils sinagogā ir apskatāma izstāde “Daugavpils ebreju draudze un kopiena”, kurā ir skatāmas 40 fotogrāfijas, kas atspoguļo Daugavpils ebreju dzīvi no 1949. gada līdz 2019. gadam.

Pēc Otrā pasaules kara Daugavpilī izveidoja ebreju amatieru pulciņu, kuru vēlāk devēja par teātri. Teātris iestudēja vairākas izrādes jidišā un krievu valodā. 1967. gadā Daugavpilī tika izveidots ebreju jauniešu ansamblis, kas skatītājiem piedāvāja iestudējumu “Būsim uzticīgi kritušajiem”. Izstādē var aplūkot šo pasākumu programmas.

Neatkarīgajā Latvijā ebreju dzīvē bija sācies jauns posms, un cilvēki bez bailēm sāka apmeklēt lūgšanu ceremonijas sinagogā un svinēja reliģiskus svētkus. Daugavpils geto upuriem tika izveidots memoriālais ansamblis.

Izstādē ir apskatāmi 1990. gadā izveidotās ebreju kopienas pirmo dalībnieku dokumenti, kā arī fotogrāfijas, kurās ir attainoti dažādi dzīves posmi: ebreju skolas izveide, sporta biedrības “Makkabi” turnīri, vokālo un deju ansambļu priekšnesumi un citi nozīmīgi notikumi ebreju sabiedrībā, tādi kā sinagogas atklāšanas svētki pēc tās atjaunošanas, kā arī valsts augstāko amatpersonu vizīte.

 

Izstādes autors ir Josifs Ročko, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” dibinātājs un direktors.

 

Izstādes un muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” apmeklējumu var pieteikt pa tālruni +371 29548760.

Plašāka informācija: Muzejs “Ebreji Daugavpilī un Latgalē”