Hover

Izstāde „Clay Rocks!”

Izstāde „Clay Rocks!”

Datums: 31.03.2022 - 30.04.2022

Laiks:

Norises vieta: Hospitāļa iela 8, Daugavpils


No 31. marta stikla galerijā “4METRI” Daugavpils cietoksnī, Hospitāļa ielā 8, apskatei pieejama Delijas Maksimas personālizstāde “Clay Rocks!”.

 

Izstāde „Clay Rocks!” ir rotaļīgi pētniecisks vingrinājums, kura laikā keramikas materiāli savienojas šķietami haotiskās kombinācijās, krāsu gammās un faktūrās. No amorfas struktūras māls fiksējas konkrētās aprisēs, tēlus atgādinošās sirreālistiskās kompozīcijās, kuras vieno pašapliecinošs sauklis “Clay Rocks!”.

 

Izstāde tiecas izpētīt un izaicināt keramikas kā radoša medija daudzpusību – būdams universāls un unikāls, ilgtspējīgs un paliekošs, šis materiāls ir arī dzejisks, stāstošs, izdomu rosinošs un sarežģīts.

 

Uzticēšanās procesam un neļaušanās pārliekām bažām par iznākumu ir rotaļīga pieeja, kas rosina ziņkāri un intriģē. Darbu nevainīgā, taču izsmalcinātā daba ienes keramikā dinamisku pieeju. Šīs sirreālistiskās formas ir rotaļīgas struktūras, kas veidotas, izmantojot organisku un ģeometrisku formu sajaukumu, kurš ir vienlaikus dinamisks un neatvairāms.

 

Delija Maksima dzimusi 1981. gadā Rumānijā. Dzīvo un strādā Frīdrihshāfenā, Vācijā, kā arī Baja Marē, Rumānijā. Pēc Klužas-Napokas Mākslas un dizaina universitātes (Rumānija) Keramikas katedras absolvēšanas 2014. gadā piedalījusies vairākos keramikas simpozijos un konkursos Ķīnā (2019), Taizemē (2018), Tunisijā (2017) un Latvijā (2015), kā arī mākslas rezidencēs Vācijā (2017) un Latvijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (2019). Starp spilgtākajām pēdējo gadu izstādēm jāmin personālizstāde „6exi” Salonikos, Grieķijā, un „Neticamās īpašības” galerijā „Manuars” Rāvensbrugā, Vācijā. 2018. gadā māksliniece sarīkoja pirmo M.I.C.A.S. Maramurešas starptautisko keramikas mākslas simpoziju Baja Marē, Rumānijā.

 

Informācija:
Aivars Baranovskis
aivars.baranovskis@yahoo.com
+371 27029427