Hover

Guru ģimenes gleznu izstāde “Trīs no “Osīšiem””

Guru ģimenes gleznu izstāde “Trīs no “Osīšiem””
Datums: 09.11.2022 - 30.11.2022
Laiks:
Norises vieta: Latgales Centrālā bibliotēka, Rīgas iela 22a, Daugavpils
 

10. novembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Guru ģimenes gleznu izstāde “Trīs no “Osīšiem””. Ekspozīcijas autores dažu gadu laikā krāja mākslas darbus, no kuriem daudzi jau ir guvuši atzinību arī citās izstādēs. Skatītājam būs iespēja apskatīt darbus dažādos stilos: romantiskas ainavas un izteiksmīgus eksperimentus mūsdienīgās mākslas virzienā.

 

Izstādes autores ir vienas ģimenes trīs pārstāves: Una, Kristīne un Silvija – divas māsas un māte. Una Gura ir dzimusi Daugavpilī, vēlāk absolvēja Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, kam sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē. Daugavpils Universitātē tika iegūts maģistra grāds mākslā un pedagoģijā, tolaik dzīves gaitas mākslinieci arī saveda ar glezniecību. Kopš 1998. gada māksliniece piedalās plenēros, izstādēs un citos ar mākslu saistītos pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Personīgie radošie meklējumi tiek veiksmīgi apvienoti ar pedagoģisko darbu: ikdienā Una Gura ir vizuālās mākslas un keramikas skolotāja.

 

Unas māsa Kristīne Lipkova ir absolvējusi Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, vēlāk arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli. Uz kādu laiku dzīves gaitas jauno mākslinieci aizveda uz Londonu. Šobrīd Līvānu stikla un amatniecības centrā Kristīne darbojas radošā mērķa sasniegšanā – realizējas kā mākslinieks. Galvenā mākslinieces nodarbe ir glezniecība EBRU tehnikā uz tekstila.

 

Unas un Kristīnes māte Silvija Gura jau no bērnības labi zīmēja. Meitenei bija sapnis kļūt par slavenu mākslinieku, bet dzīve rādīja, ka ar mākslu nevar nopelnīt iztiku ģimenei. Kad abas meitas izauga un kļuva par atpazīstamām māksliniecēm, arī māte pievērsās tam, pēc kā ilgojās sirds – glezniecībai.

 

Guru ģimenes gleznu izstāde skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā no 9. līdz 30. novembrim.

 

Izstādes atklāšanas laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Informācija: Latgales Centrālā bibliotēka