Hover

Grigorija Mihejeva darbu izstāde “Piemiņa”

Grigorija Mihejeva darbu izstāde “Piemiņa”

Datums: 08.01.2020 - 23.02.2020

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Grigorijs Mihejevs dzimis 1957. gadā vecticībnieku ģimenē Daugavpilī. Apguva tēlotājmākslu pie Kārļa un Inetas Dobrājiem, studēja Odesas Pedagoģiskajā institūtā. Vairākus gadus mākslinieks pavadīja Rietumukrainas klosteros, kur gleznoja ikonas Kijevas apkaimes dievnamiem. 1984. gadā mākslinieks atgriezās dzimtajā pilsētā, kur strādāja par pedagogu Daugavpils Bērnu mākslas skolā. Plašākai sabiedrībai G. Mihejevs pazīstams kā mākslinieks, ikonu gleznotājs, sakrālo priekšmetu restaurators un vecticībnieku vēstures pētnieks. 2001. gadā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā bija apskatāma pirmā Grigorija Mihejeva mākslas izstāde. Gandrīz pēc 20 gadiem, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem atkal būs iespēja iepazīt un baudīt Grigorija Mihejeva mākslu.

 

Izstāde “Piemiņa” atspoguļo Grigorija Mihejeva radošo ceļu mākslas pasaulē 40 gadu garumā. Darbi, kas apskatāmi izstādē, aptver dažādus mākslas žanrus, kuros gleznojis Grigorijs Mihejevs. Mākslinieka daiļradē atrodamas Latgales ainavas un dzimtā pilsēta, klusā daba ar māksliniekam raksturīgo abstrakciju, portreti, kas izceļas ar savu psiholoģisko noteiktību, ar kristietības simboliem piepildītas gleznas, kurās atklājas mākslinieka pārdomas par cilvēka sūtību, kā arī mākslinieka gleznotās ikonas.

 

Savā mākslinieciskajā darbībā Grigorijs Mihejevs pievērsies gadsimtiem ilgās reālisma mākslas pieredzei, sākot ar bizantiešu ikonām līdz Pīteram Brēgelam. Mākslinieka paletei raksturīga skaidrība un konkrētība krāsu risinājumos un kompozīcijā. Grigorija Mihejeva gleznas izceļas ar dziļi garīgu attieksmi pret tēmu un tēla iekšējo būtību. Viņa gleznu dziļums un vienkāršība ir tieši adresēta skatītāja sirdij.

 

Informācija:
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs