Hover

Festivāls „Muzikālais augusts Daugavpilī”

Festivāls „Muzikālais augusts Daugavpilī”

Datums: 05.08.2021 - 26.08.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils


No 5. līdz 26.augustam ceturtdienās Daugavpilī norisināsies ikgadējais koncertu cikls „Muzikālais augusts”.

 

Četrās ceturtdienās klausītājiem būs iespēja tikties ar Latvijā un ārpus tās robežām labi pazīstamiem dažādu mūzikas žanru izpildītājiem. Jau 5.augustā plkst. 19.00 Saules skolas pagalmā (Saules ielā 8) koncertu virkni atklās augstākā līmeņa internacionāls kolektīvs, kas 15 gadus muzicē kopā un ar saviem rokenrola ritmiem spēj aizraut ikvienu klātesošo. Tā ir pozitīvā grupa „Big Al & The Jokers”.

 

„Muzikālā augusta” turpinājumā dažādos koncertos būs iespēja baudīt gan pasaulē pieprasītā latviešu pianista Andreja Osokina, gan šarmantās dziedātājas Marijas Naumovas, gan operas solistu un Māra Briežkalna grupas un citu mākslinieku uzstāšanos. Skanēs tango, izcilākās operu ārijas, folk-džezs no Francijas. Koncertu norises vietas: Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a) un Saules skolas pagalms (Saules iela 8). Koncertus varēs vērot arī uz ekrāna tiešraidē Dubrovina parkā. Ar visu „Muzikālā augusta” programmu var iepazīties Vienības nama un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes mājas lapās: www.vienibasnams.lv un www.daugavpils.lv/kultura/.

 

Visiem koncertiem ieeja ir bez maksas, bet ar derīgu vakcinācijas vai COVID-19 pārslimošanas digitālo sertifikātu. Uz pasākumu aicinām nākt laicīgi, ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

 

5.08. plkst. 19.00 Saules skolas pagalmā (Saules ielā 8)

 

 BIG AL & THE JOKERS

Romāns VENDIŅŠ (mākslinieciskais vadītājs, taustiņi, vokāls),

Algirdas ŠUMINSKAS (vadošais vokāls), Zintis ŽVARTS (tenora un baritona saksofons), Uldis ZIEDIŅŠ (trombons, vokāls), Eduards RAUBIŠKO (tenora saksofons, klarnete), Sandris SKERANSKIS (trompete), Raitis AUKŠMUKSTS (sitaminstrumenti), Juris SKRAJĀNS (ģitāra), Pēteris  LIEPIŅŠ (kontrabass), Sergejs LALETINS (skaņas operators), Rafails BALKINS (ģenerālmenedžeris)

 

 Programmā rokenrols un pozitīva enerģija!

 

 “Big Al & The Jokers” – tas ir augstākā līmeņa internacionāls kolektīvs, kas jau vairāk kā 15 gadus muzicē kopā, vienmēr izpildot tikai „dzīvo” mūziku un tādējādi dāvājot prieku dažāda vecuma publikai Latvijā un dažādās pasaules valstīs.

Grupas vizītkarte ir pazīstamais dziedātājs no Lietuvas – Algirdas Šuminskas vai Big Al. Pateicoties viņam, grupas tagadējais repertuārs ir paplašinājies ar vairākām pazīstamām džaiva, blūza, kā arī dažām džeza populārajām kompozīcijām.

Lietuvas dziedātāja neatkārtojamā maniere un augstais profesionālais līmenis neatstāj vienaldzīgu pat visprasīgāko publiku. Visi koncerti ir pārpildīti un mūziķu fanu rindas nepārtraukti papildinās.

Grupas mūziķi, pateicoties savai labajai gaumei un meistarībai, vienmēr ir pratuši atrast pareizo programmas kombināciju katram koncertam un prasmīgi realizējuši to.

 

12.08. plkst. 18.00Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a)

 

Pianista Andreja OSOKINA solo koncerts

 ASTORAM PJACOLLAM 100! TANGO KLAVIERĒM

 Īpašais viesis Daniils BULAJEVS (vijole)

 

Andrejs Osokins ir pasaulē pieprasīts latviešu pianists, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā. Pianista koncerti ir emociju, mīlestības un skaistas klaviermūzikas piesātināti, tie pārsteidz ar mūziķa pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu, harismu un virtuozitāti, kā arī brīnišķīgām skaņdarbu interpretācijām.

Koncertprogramma veltīta izcilā argentīniešu komponista Astora Pjacollas 100. jubilejai, un tajā skan ne tikai valdzinošie Pjacollas un Oskara Stroka tango, bet arī Sergeja Rahmaņinova un Džordža Geršvina spilgtā un emocionālā klaviermūzika. Šī krāšņā programma būs atklājums gan Andreja Osokina talanta cienītājiem, gan tiem klausītājiem, kuru sirds ietrīsas ikreiz, dzirdot vārdu “tango”.

Koncertprogrammas īpašais viesis – spožais, jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs, kura sniegumu augsti novērtējuši ne tikai klausītāji, bet arī profesionāļi – viņš tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Kopā ar Andreju Daniils izpildīs Pjacollas ciklu “Četri gadalaiki”, kā arī virtuozus tango, kas atklās jaunā vijolnieka meistarību pilnā krāšņumā.

Astors Pjacolla bija pilnīgi jauna tango veida radītājs – 20. gs. tālajā Argentīnā dzima “tango nuevo”. Viņš attīstīja tango žanru, pievienojot tam džeza un klasiskās mūzikas elementus, tādējādi pārvēršot to no deju mūzikas par nopietniem skaņdarbiem, kas skan pasaules lielākajās koncertzālēs. Savukārt gadsimta pirmajā pusē Latvijā aktīvi darbojās “tango karalis” – izcilais Oskars Stroks. Stroka tango iekarojuši klausītāju mīlestību visā pasaulē.

 

12.08. plkst. 20.00 Saules skolas pagalmā (Saules ielā 8)

 

Marija NAUMOVA – “Par to es domāšu rīt”

 Programmā skanēs pārsvarā jaunas un, protams, arī labi pazīstamas Marijas dziesmas atbilstoši vasaras noskaņai un mākslinieces stilam. Koncertā kopā ar Mariju Naumovu vasaras noskaņu radīs mūziķi: Rolands Beļevičs, Ingus Feldmanis, Jegors Kovaikovs, Andris Buiķis, Norberts Skraucis, Līga Robežniece, Rustams Bagirovs.

 

19.08. plkst. 18.30Saules skolas pagalmā (Saules ielā 8)

                               

OPERAS SOLISTU KONCERTS

 

Ilona BAGELE – Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste

Jānis APEINIS – Latvijas Nacionālās operas un baleta solists

Perīna MADEFA (Perrine Madoeuf, Francija)

Artjoms SAFRONOVS (Maskava)

 

Latvijas Nacionālās operas un baleta mūziķi: Ilze OZOLIŅA (klavieres), Svetlana OKUŅA (vijole), Inga SUNEPA (čells)

Koncertā piedalās arī Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes absolvente Megija Krista Strautmane

 

Programmā slavenas Pētera Čaikovska, Kamila Sensānsa, Šarla Guno, Žorža Bizē ārijas, dueti un ansambļi no operām “Jevgeņijs Oņegins”, “Fausts”, “Romeo un Džuljeta”, “Karmena”.

 

19.08. plkst. 20.00Saules skolas pagalmā (Saules ielā 8)

 

Māra BRIEŽKALNA 7TET FEAT Sofia RUBINA

 Sofia RUBINA (vokāls) / Igaunija

Māris BRIEŽKALNS (bungas)

Toivo UNT (bass) / Igaunija

Viktors RITOVS (taustiņinstrumenti)

Kaspars VIZULIS (ģitāra)

Laura ROZENBERGA (trombons)

Oskars OZOLIŅŠ (trompete)

Kristaps LUBOVS (saksofons)

Pāvels MALIŠKINS (skaņu režija)

 

Programmā jaunās Raimonda Paula dziesmas angļu valodā. Tekstu autors Gordons Pogoda.

 

26.08. plkst. 18.00Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a)

 

DAVID CHEVALLIER TRIO 

Folk-džezs no Francijas!

Dāvids ŠEVALJĒ / David Chevallier (akustiskā 6 un 12 stīgu ģitāra, bandžo)

Sebastjēns BUASO / Sébastien Boisseau (kontrabass)

Kristofs LAVERNS / Christophe Lavergne (sitaminstrumenti)

 

Ar daudziem talantiem apveltītais ģitārists Dāvids Ševaljē jau daudzus gadus ir sevi apliecinājis ne tikai kā izcils franču džeza, bet arī baroka repertuāra izpildītājs. Trio, ko viņš izveidojis 2013. gadā kopā ar kontrabasistu Sebastjēnu Buaso un sitaminstrumentālistu Kristofu Laverņu, muzicē iedomāta Jazz Folk manierē.

Dāvids Ševaljē (1969) dzimis mūziķu ģimenē, sākotnēji apguvis klasiskās ģitāras spēli, vēlāk aizrāvies ar kompozīciju un džeza improvizācijām. Daudzus gadus D. Ševaljē muzicējis ar tādiem pazīstamiem franču džeza grandiem kā Lorāns Dehors (Laurent Dehors) un Patriss Karatini (Patrice Caratini) līdz 2003. gadā viņš nodibina pats savu mūzikas kompāniju, kuras ietvaros attīsta daudzus projektus, apvienojot džezu, baroka mūziku, dziesmu un popmūziku.

https://en.lesonart.net/trio

Turnejas producents: Lune de trois. Turnejas nodrošinājums: Vapaat äänet ar Francijas institūta Latvijā, Francijas institūta/Nantes pašvaldības, CNM Nacionālā mūzikas centra, Luāras reģiona prefektūras, Atlantijas Luāras departamenta, Sacem, AJC – biedrības Association Jazzé Croisé atbalstu. Sponsors: Kumu drums.

 

26.08. plkst. 19.30Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a)

 

Trio MILONGA – “Tango Sensācijas”

 Svetlana STAVICKA (akordeons)

Jeļena SKURJATE (vijole)

Aļona VĪNDEDZE (klavieres)

 

Solisti: Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona BAGELE (mecosoprāns), mūziķis Arturs VĪNDEDZIS (alta saksofons)

Programmā piedalās: Zinaīda SEMJONOVA (akordeons), Per BREDESEN (kontrabass) (Oslo, Norvēģija)

 

Koncertā izskanēs Argentīnas un Eiropas tango populārā klasika, “tango nuevo” stila hiti.

 

Instrumentālo trio “Milonga” (Daugavpils, Latvija) 1997. gadā izveidoja trīs jaunas talantīgās mūziķes. Ideja par ansambļa tapšanu radās Daugavpils akordeonistu orķestra solistei, profesionālai mūziķei un skolotājai Svetlanai Stavickai. Sākumā tas bija duets (akordeons un vijole), kurā Svetlana aicināja piedalīties kolēģi, Daugavpils mūzikas koledžas skolotāju Jeļenu Skurjati. Vēlāk, studējot Argentīnas komponista un bandoneonista Astora Pjacollas radošo darbību, mūziķes secināja, ka akordeona un vijoles skaņas lieliski apvienotu klavieru skanējums.

Tā ansamblī tika uzaicināta pianiste, Mūzikas koledžas skolotāja Aļona Vīndedze, savukārt Astora Pjacollas kompozīcija “Milonga del Angel” kļuva par ansambļa titulskaņdarbu.

Nākamgad (2022) ansamblis svinēs savu 25. dzimšanas dienu, bet šogad Muzikālajā augustā Daugavpilī kolektīvs ir sagatavojis koncertprogrammu “Tango Sensācijas”.

Kopā ar instrumentālo trio “Milonga” koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele, Norvēģijas mūziķis Pers Bredesens (Per Bredesen) un Latvijas mūziķi –  Arturs Vīndedzis, Zinaīda Semjonova.

 

  • Skatītāju ievērībai!

Latvijā tiek saglabāti noteiktie ierobežojumi, saistīti ar koronavīrusa pandēmijas izplatību. Koncertu varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai  Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu. Uz pasākumu jānāk laicīgi, ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

 

 

Tiekamies Muzikālajā augustā Daugavpilī!

 

Koncertus varēs vērot arī uz ekrāna tiešraidē Dubrovina parkā.

 

Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS, atbalsta DAUGAVPILS PILSĒTAS DOME, Daugavpils pilsētas domes KULTŪRAS PĀRVALDE, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola SAULES SKOLA

Koncertu laikā notiek filmēšana un fotografēšana.

 

Informācija: www.vienibasnams.lv, t. 65427552

 

Informācija:
Daugavpils pilsētas domes kultūras parvalde