Hover

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde “Pieskāriens”

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde “Pieskāriens”

Datums: 12.04.2019 - 13.06.2019

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas (DRMA) ikgadēja pavasara izstāde, kas jau 21. gadu pēc kārtas notiek Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

 

DRMA ir profesionāla radoša organizācija, kas apvieno dažādu paaudžu, skolu un nozaru profesionālos māksliniekus: gleznotājus, grafiķus, tēlniekus, keramiķus, tekstilmāksliniekus, keramiķus, scenogrāfus, dizainerus u.c..

 

DRMA ir dibināta 1998.gadā. Organizācijas mērķis – veicināt jaunradei labvēlīgus apstākļus, popularizēt asociācijas biedru radošā darba rezultātus, aizstāvēt mākslinieku radošo brīvību, morālās, ekonomiskās, sociālās tiesības un profesionālās intereses.
Mākslinieku asociācija ir nevalstiska organizācija, tajā nav algotu darbinieku. DRMA biedri pašu spēkiem, rakstot projektus finansējuma saņemšanai, organizē mākslas izstādes daudzās pilsētās Latvijā un ārzemēs. Latvijā DRMA biedri ir organizējuši izstādes Rīgā, Daugavpilī, Līvānos, Krāslavā, Preiļos, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Madonā, kā arī darbi tika eksponēti tādās valstīs, kā Lietuva, Baltkrievija, Vācija, Igaunija, Krievija, Austrija, Polija, Francija, Norvēģija, Dānija, Zviedrija, Spānija, Uzbekistāna, Somija, Šveice, Itālija, Gruzija, Portugāle, Lielbritānija, Nīderlande, Moldova, Čehija, Rumānija, Izraēla, Maroka, Indija u.c..

 

Laiks un nosacījumi, kurā izveidojusies asociācija, atšķiras no iepriekšējās Daugavpils mākslinieku grupas radošiem periodiem, galvenokārt ar to, ka tā tika dibināta neatkarīgā Latvijā un šeit darbojas paaudze, kurai Daugavpils ir dzimtā pilsēta vai, kuri to sauc par savām mājām. Mīlestības un patriotisma jūtas pret savu dzīves telpu ir spēcīgs dzinulis, kas ļauj pārvarēt dažāda rakstura grūtības. Daudziem māksla ir būtisks pašizteiksmes veids, kas caurstrāvots ar ideālismu un altruistisku darbošanos. Vēlēšanās popularizēt savas pilsētas un valsts kultūru devusi motivāciju organizācijas pastāvēšanai.

 

DRMA darbības laikā no 1998. līdz 2018. gadam realizētas dažādas ar mākslu saistītas aktivitātes, kas bagātinājušas un pozitīvi ietekmējušas kultūras dzīvi Daugavpilī, veicinājušas pilsētas un valsts atpazīstamību, plašajā pasaules kultūras telpā.

www.dnmm.lv