Hover

DAUGAVPILĪ NORISINĀSIES EIROPAS PIRMĀS KONSTITŪCIJAS 230. GADADIENAI VELTĪTAS SVINĪBAS

DAUGAVPILĪ NORISINĀSIES EIROPAS PIRMĀS KONSTITŪCIJAS 230. GADADIENAI VELTĪTAS SVINĪBAS

Datums: 02.05.2021 - 03.05.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils


1791. gada 3. maijā Polijas-Lietuvas valstī tika pieņemta jauna konstitūcija. „3. maija Konstitūcija”, kā šis dokuments tiek dēvēts Polijas un Lietuvas vēsturē, bija viens no tolaik progresīvākajiem pamatlikumiem. Pieņemtā konstitūcija tapa iedvesmojoties no Eiropas apgaismības politiskās un sabiedriskās domas un 1787.gada Amerikas konstitūcijas. Polijas pamatlikuma veidotāji uzskatīja, ka valdībai ir jākalpo visas tautas labumam, nevis dažu cilvēku interesēm.

 

3. maijā Polijā tiek svinēti nacionālie svētki par godu 1791. gada valsts konstitūcijas pieņemšanai. Šogad tiek atzīmēta 3. maija Konstitūcijas — Eiropas pirmās konstitūcijas — 230. gadadiena. 2021. gads Polijā tika pasludināts par 3. maija Konstitūcijas gadu.

 

3. maijā Daugavpilī norisināsies svinības, kurās piedalīsies abu tautu pārstāvji: Daugavpils poļi un lietuvieši, kā arī Polijas vēstniecības Latvijā un Lietuvas vēstniecības Latvijā pārstāvji. Covid-19 pandēmijas dēļ tradicionālās svinības norisināsies citā formātā. Svētku gājiena vietā notiks patriotiskais auto brauciens pa Daugavpils ielām. Svētku centrālie pasākumi notiks pie piemiņas krusta kritušajiem poļu karavīriem Daugavpils Brīvības parkā.

 

Maijā sākumā Daugavpils poļi svin arī Polijas karoga dienu un Ārpus Polijas dzīvojošo poļu dienu (2. maijā), kā arī Varšavas ielas svētkus (3. maijā).  Tradicionālais svētku koncerts un daži pasākumi pandēmijas dēļ tika atcelti.  Šajās dienās notiks Ārzemēs dzīvojošiem poļiem veltīta Svinīga Svētā Mise Daugavpils Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas Romas katoļu baznīca un TDK “Kukulečka” 30 gadu jubilejai veltītas fotoizstādes atklāšana Poļu namā.

 

Informācija:

Daugavpils pilsētas dome