Hover

CEĻOJOŠĀ IZSTĀDE “SAIMES GALDS” TRADĪCIJU MĀJĀ

CEĻOJOŠĀ IZSTĀDE “SAIMES GALDS” TRADĪCIJU MĀJĀ

Datums: 01.09.2021 - 29.09.2021

Laiks: 14:00 - 18:00

Norises vieta: Vienības nama Tradīciju mājā, Rīgas ielā 22a, Daugavpilī


Vienības nama Tradīciju māja no 1. līdz 29. septembrim aicina apskatīt Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtību ceļojošo izstādi “Saimes galds”.

Jau no 1. septembra Tradīciju mājā būs skatāma izstāde “Saimes galds”, lai ikvienu interesentu iepazīstinātu ar Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtībām. Scenogrāfes Patrīcijas Baltiņas veidotajā ekspozīcijā apmeklētāji varēs iepazīt 24 līdz šim Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautās vērtības, tādas kā psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē, Latgales bubyna spēles tradīcija, stikla pūšanas amata prasme Līvānos, nēģu ķeršanas un apstrādes prasmes Carnikavā un daudzas citas.

Nemateriālais kultūras mantojums (NKM) ietver sevī paražas, spēles un mutvārdu izpausmes formas, zināšanas un prasmes, kā arī ar tiem saistītus instrumentus, priekšmetus, artefaktus un kultūrtelpas, ko kopienas, grupas un dažos gadījumos – atsevišķi indivīdi – atzīst par sava kultūras mantojuma daļu. NKM vērtības piesaka paši kopēji, un to izvērtēšanas būtiskākie kritēriji ir kopienas atbalsts un tradīcijas dzīvotspēja. Ar 24 sarakstā iekļautām vērtībām var iepazīties tīmekļvietnē https://nematerialakultura.lv/, kur ir gan to apraksts, gan audio un video materiāli.

Izstādi var apskatīt no 1.09 līdz 29.09.2021 otrdienās – sestdienās plkst. 14.00 – 18.00 Vienības nama Tradīciju mājā, Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas puses).

Izstādi var apmeklēt, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības Covid – 19 ierobežošanai. Ja rodas jautājumi, zvaniet: tālr. 29118992.

 

Informācija: www.vienibasnams.lv