Hover

BRĪVĪBAS SVĒTKI DAUGAVPILĪ

BRĪVĪBAS SVĒTKI DAUGAVPILĪ

Datums: 04.05.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils


4. maijs ir Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena, ko šogad svinēsim jau 31.reizi. 1990. gada 4. maijā tika pasludināta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācija, kas atjaunoja Latvijas valstiskumu. Ceļš uz to bija garš un pārbaudījumiem pilns. Arī šo neatkarības atjaunošanu Latvijas tautai nācās izcīnīt.

 

4. maijā Daugavpilī būs daudz patriotisku pasākumu, neskatoties uz to, ka nenotiks plānotais Nacionālo bruņoto spēku tehnikas brauciens.

 

Īpašai noskaņai šajās svētku dienās tiks izgaismotas Daugavpils Universitātes un Vienības nama ēkas.

 

Notiks dievkalpojums Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā.

 

4. maijā Rotko mākslas centrā būs svinīgs pasākums, kura laikā tiks pasniegti Daugavpils Domes apbalvojumi “Goda daugavpilietis” un “Mūža ieguldījums”, ko nevarēja pasniegt Valsts svētkos pērnā gada novembrī sakarā ar epidemioloģisko situāciju.

 

Daugavpils mikrorajonos norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra ansambļa muzikālā zibakcija: plkst. 10.30 – pie Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālā centra, 18. novembra iela 354a, plkst.11.00 – pie Daugavpils Reģionālās Slimnīcas, Vasarnīcu iela 20, plkst. plkst.11.30 – Neredzīgo biedrības ciemata estrādē, Čiekuru iela 1, plkst. 12.00 – Ķīmijas mikrorajonā, Arhitektu iela 16, plkst. 12.30 – Jaunajā Forštatē, Piekrastes iela 33, plkst. 13.00 – Ruģeļos, Gaismas ielā 10.

 

No plkst. 11.00 būs Zemessardzes 17. Kaujas atbalsta bataljona svētku zalves, bet pēc plkst. 14.00, ja būs labvēlīgi laika apstākļi, notiks Latvijas un sabiedroto Gaisa spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu pārlidojums pāri pilsētai.

 

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta” turpina savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu VELTĪJUMS.

 

Šoreiz – 4. maijā, koncertā, kas būs veltīts Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai, skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi. To varēs noskatīties 4. maijā plkst. 16.00 www.youtube.com kanālā – Daugavpils Vienības nams.

 

4. maijā visas dienas garumā pie Vienības nama koncertzāles ikviens aicināts iesiet svētku koka zaros savu lentīti valsts karoga krāsās, veidojot 4. maija instalāciju. Vienības nama skatlogos varēs vērot instalāciju “Svētku noskaņā”.

 

Novadpētniecības un mākslas muzejs sagatavojis prezentāciju “Ceļā uz 1990. gada 4. maiju”, kas skatāma www.dnmm.lv, www.daugavpils.lv

 

 4. maija svētkus varēs svinēt arī sportojot. Notiks Brīvības skrējiens un Brīvības gājiens, katram dalībniekam veicot sev piemērotāko distanci. Labākie dalībnieki tiks pie balvām, pārējiem būs iespēja iegādāties piemiņas balvu. Svarīgākais ir atcerēties trīs noteikumus – viena aktivitāte dienā bez atpūtas pauzēm, jebkurā vietā pasaulē.

 

Jau vairāk kā gadu katrs sporto attālināti un arī šogad, otro gadu pēc kārtas, 4.maija Brīvības skrējiens un pirmo gadu Brīvības gājiens norisināsies kopā, bet attālināti, katram savā apkārtnē.

 

Informācija:

Daugavpils pilsētas dome