Hover

“Baltkrievu Kupalle” svinības Daugavpilī

“Baltkrievu Kupalle” svinības Daugavpilī

Datums: 05.07.2019

Laiks: 18:00

Norises vieta: Centrālais parks, Daugavpils


5. jūlijā plkst. 18.00 Daugavpils Centrālajā parkā notiks svētki “Baltkrievu Kupalle”. Šī vakara gaitā Daugavpilī skanēs mūzika un dziesmas vairākās valodās.

Vasaras vidū baltkrievi svin “Kupalli” – vienu no senākajiem svētkiem, kuri ir veltīti saulei un zemes uzplaukumam. Vasaras saulgriežiem veltītie svētki ir daudzām Eiropas tautām: Līgo Latvijā, Jonines Lietuvā, austrumu slāviem tas ir Ivana Kupala. Daugavpilī baltkrievu svētku “Kupalle” svinēšana jau ir kļuvusi par tradīciju.

Baltkrievijā ir saglabājušās Kupalles tradīcijas, kas tiek plaši atzīmētas. Baltkrievu Kupalles rituālos cieši savijās gan pagāniskās, gan vēlās kristietības tradīcijas. Kupalles svētkos cilvēki pateicās un pielūdza milzīgas stihijas – Sauli, Uguni, Ūdeni, Zemi.

Daugavpilī skatītājus sagaidīs spilgts koncerts Centrālajā parkā, kur uzstāsies Baltkrievu kultūras centra radošie kolektīvi: tautas dziesmu ansamblis „Kupaļinka”, deju ansamblis „Ļanok”, vokāli instrumentālais ansamblis „Praļeski”, kora kapella „Spadčina”, amatierteātra studija „Pauļinka” un bērnu studija „Skārbnīca”. Baltkrieviem pievienosies arī citu nacionālo kultūru radošie kolektīvi un biedrības. Un pēc tradīcijas, teatralizētajā un muzikālajā izrādē piedalīsies arī ciemiņi no Baltkrievijas.

Ikviens varēs piedalīties Braslavas (Baltkrievija) amatnieku meistarklasēs un Baltkrievu kultūras centra radošās darbnīcās.

Pasākuma laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Informācija: Baltkrievu kultūras centrs