Hover

Arvīda Barševska virtuālā fotoizstāde „Saulrieta biopsija”

Arvīda Barševska virtuālā fotoizstāde „Saulrieta biopsija”

Datums: 11.06.2020 - 20.09.2020

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Universitātes mājas lapa, www.du.lv


No 11.jūnija līdz 20.septembrim Daugavpils Universitātes mājas lapā du.lv skatāma DU Zinātņu prorektora, Dr. biol., profesora, akadēmiķa Arvīda Barševska virtuālā fotoizstāde „Saulrieta biopsija”, kurā ir skatāmas 11 saulrieta fotogrāfijas pie viena no skaistākajiem Latvijas ezeriem – Riču ezera.

Biopsija ir medicīnisks termins, kas nozīmē audu paraugu paņemšanu diagnostikai. Saulrieta biopsija ir saulrieta fragmenta nofotografēšana ar teleobjektīvu skatītāju tālākai interpretācijai iztēlē un fantāzijās. Tādā veidā fotografēta ainava ļoti bieži ir piesātinātās krāsās un neatkārtojamās toņu niansēs.

Savos darbos autors skatās uz saulrietu caur palielināmo stiklu un atklāj mums unikālus krāsu salikumus, kas eksistē dabā, un apliecina, ka tajā mēs varam gūt patiesu iedvesmu un neatkārtojamas emocijas.

Izstādes autoram Arvīdam Barševskim dabas fotografēšana ir vaļasprieks. Viņš var iekāpt mašīnā un triekties caur visu Latviju, lai nobildētu kādu retu ziedošu orhideju vai stundām gaidīt pie Riču ezera, lai iemūžinātu vajadzīgos debesu toņus. Arvīdam ir īpašs skats uz pavisām ikdienišķām dabas lietām. Ar zinātnisku piesitienu viņš uzņem bildes ar dažādiem Latvijā un ārvalstīs sastopamiem kukaiņiem, neparastiem augiem un dabas skatiem. Viņa fotogrāfijas ir bijušas izstādītas vairākās personālizstādēs Daugavpilī, Rīgā, Līvānos un Krāslavā.

Apskatīt citas Arvīda Barševska bildes var viņa profilā sociālajā tīklā Facebook – https://www.facebook.com/arvids.barsevskis/.

 

Izstādes kuratores:
Profesionālās maģistra studiju programmas „Māksla” studente Inese Kaļiņina;
Profesionālās maģistra studiju programmas „Māksla” direktore, docente Dr.art.,  Mg.paed. Zeltīte Barševska