Hover

“Padomju laika periods cietokšņa dzīvē”

 02.12.2020
“Padomju laika periods cietokšņa dzīvē”

Tematiskā ekskursija, kas veltīta padomju laika periodam cietokšņa dzīvē.

1,5 stundu garajā padomju laika ekskursijā cietoksnī, varēs dzirdēt stāstu par cietokšņa vēsturi, laikā no 1948. līdz 1994. gadam, kad cietokšņa teritorijā darbojās liela, nozīmīga mācību iestāde – kara aviācijas tehniskā, vēlāk Jāņa Fabriciusa vārdā nosauktā kara aviācijas inženieru augstskola. Ekskursijā būs iespēja uzzināt interesantus faktus par cietokšņa citadeli padomju laikos, par Daugavpils kara aviācijas inženieru skolu un tās pasniedzēju un kursantu sadzīvi, uzzināt, kā jaunie inženieri devās brīvsolī uz pilsētu, kā jokojot tika pārdēvētas dažas vietas cietoksnī, par slavenā lidotāja – pārbēdzēja Viktora Belenko lidmašīnu. Ekskursijas laikā varēs apskatīt vairākas cietokšņa vēsturiskās ēkas, objektus un noskaidrot, kāds bija to pielietojums, iepazīties ar cietokšņa citadeles padomju mantojumu, tostarp redzēt cietokšņa padomju laika apbūvi, lidmašīnas iznīcinātāja MIG-19 postamentu un lidmašīnu angāru, uzzināt, kā padomju laikos tika izmantoti vēsturiskie Nikolaja vārti un kādēļ tika demontēti Konstantīna vārti, kas atradās Marka Rotko mākslas centra ēkā, cietokšņa pulvera pagrabos un kazemātos, kā arī daudzus citus interesantus faktus.

Aizraujoša un interesanta ekskursija, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Piemērota dažādām vecuma grupām.

Papildu informācija:

Maršruts un galvenie apskates objekti * Nikolaja vārti
* Nikolaja kazarma
* Provianta magazīnas ēka
* 8. bastiona kazemāts (no ārpuses)
* M. Rotko mākslas centra ēka no ārpuses un cietokšņa lielais pulvera pagrabs
* Mihaila vārti
* Jezuītu kolēģijas ēka un padomju lidmašīnas iznīcinātāja MIG-19 postaments
* Inženieru arsenāls
* Konstantīna iela
* Cietokšņa Komandanta dārzs
* Lidmašīnu angārs
Ekskursiju cenrādis: https://ej.uz/ekskursijas_daugavpils
Valodas latviešu, krievu, angļu
Ekskursijas pieteikšana Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai, norādot vēlamo datumu, laiku un cilvēku skaitu:
* Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 22a, tālr. +371 654 22818, +371 2644810, e-pasts:  turisms@daugavpils.lv;
* Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Nikolaja iela 5, tālr. +371 654 24043, +371 28686331, e-pasts: cietoksnis@daugavpils.lv.