Hover

NO 7. MAIJA ĀRTELPĀS ATĻAUTS SNIEGT SABIEDRISKĀS ĒDINĀŠANAS PAKALPOJUMUS

 07.05.2021
NO 7. MAIJA ĀRTELPĀS ATĻAUTS SNIEGT SABIEDRISKĀS ĒDINĀŠANAS PAKALPOJUMUS

Saskaņā ar Saeimas deputātu pirms nedēļas pieņemtajiem likuma grozījumiem, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem no 7. maija atļauts ārtelpās sniegt ēdināšanas pakalpojumus. Kafejnīcu āra terases varēs strādāt līdz plkst. 21.00, kā arī netiks ierobežota alkohola tirdzniecība, informē Ekonomikas ministrija.

No 7. maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem atļauts sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās, ievērojot Ministru kabineta noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas Ministru kabinets varēs pieņemt lēmumu uz noteiktu laiku apturēt šo pakalpojumu sniegšanu.

Ceturtdien, 6. maijā Ministru kabineta ārkārtas sēdē nolemts pastiprināt iepriekš noteiktos nosacījumus klātienes sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai ārtelpās.

Sniedzot ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās, pakalpojuma sniedzējam jāievēro sekojoši nosacījumi:

  • pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas, neskaitot nepilngadīgus bērnus, ne vairāk kā divām mājsaimniecībām, taču ne vairāk kā 10 personas kopā ( pieaugušie un bērni);
  • jānodrošina vismaz 2 metru attālums starp galdiņiem, ja starp galdiņiem nav izveidota norobežojoša siena;
  • galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam jāizsniedz individuāli;
  • pēc katra apmeklētāja galdiņus jādezinficē;
  • sabiedriskās ēdināšanas iestādes darbiniekiem un apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegus uzturēšanās laikā, izņemot laikā, kad sēž pie galda.

Lai novērstu cilvēku pastiprinātu pulcēšanos, noteikts ierobežojums sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laikam klātienē ārtelpās – darbu sāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 21.00. Sabiedriskās ēdināšanas vietas pēc plkst. 21.00 drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome