Hover

Tūrisma maršruts “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu”

Vēsturiskais tūrisma maršruts “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu” aicina doties ceļojumā pa veco pasta ceļu, kas savienoja Daugavpili un Kauņu.

Šis posms savieno otrās lielākās Latvijas un Lietuvas pilsētas, starp kurām ir divi simti kilometru stāstu, piedzīvojumu un atklājumu. Maršrutā ir iekļautas Latvijas un Lietuvas pilsētas, tādas kā Daugavpils, Zarasi, Deguči, Utena, Ukmerģe, Jonava un Kauņa. Tūrisma maršruta gaitā ikviens interesents ir aicināts apmeklēt un apskatīt vēsturiskās pasta stacijas.

Daugavpils zirgu pasta stacija kādreiz atradās vecpilsētā, pašreizējā Vienības laukuma dienvidu pusē (ēkā, kura atrodas Lāčplēša ielā 20). Līdz ar dzelzceļa uzbūvi, pasta funkcijas pārņēma dzelzceļu dienesti un stacijas ēkas palikušas tukšas. 19. gadsimta beigās pasta ēkā apmetās ugunsdzēsēji. Tagad kompleksā atrodas dažādas valsts un privātas iestādes.

Maršruts izveidots “Pārrobežu Reģionālā kultūras mantojuma tūrisma paplašināšana (CIRCUIT)” Nr. LLI-326  ietvaros un tika finansēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt pārrobežu tūrismu Lietuvā un Latvijā, saglabājot kultūras mantojumu un popularizējot tūrisma pakalpojumus.

Tūrisma brošūra “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu”  ir skatāma šeit.

Tūrisma maršruta karte ir pieejama šeit.