Hover

Lieldienas ienāk Daugavpilī (VIDEO)

 02.04.2021
Lieldienas ienāk Daugavpilī (VIDEO)

Lieldienas ir ienākušas Daugavpilī. Īpašu noskaņu rada svētku noformējums pilsētas ielās un parkos. Savukārt kultūras iestādes sarūpējušas dažādas aktivitātes un konkursus, lai vairotu svētku noskaņu un varētu nosvinēt Lieldienas kopā, lai arī pagaidām tikai virtuālajā telpā.

Līdz 12.aprīlim Vienības nama Tradīciju mājas skatlogos ir aplūkojama Vienības nama radošo kolektīvu darināto Lieldienu olu fotoizstāde „Lieldienu olu portreti”. Ir redzamas apšu un sīpolu mizās, mellenēs un papeļu pumpuros krāsotas, ar tautiskiem rakstiem un putraimu nospiedumiem izraibinātas, gan arī vienkrāsainas Lieldienu olas, kas var kļūt par lielisku iedvesmas avotu, gatavojoties svētkiem.

Īpašu Lieldienu ticējumu ilustrāciju izstādi ir sagatavojis Vienības nama bērnu deju kolektīvs „Pienupīte”. Pienupēni iesaka Lieldienās novērot laika apstākļus, jo tā varot prognozēt gaidāmo vasaru; kārtīgi izpurināt ābeles, lai šogad ir laba raža; Lieldienu naktī sapņoto neaizmirst; svētkos daudz šūpoties, lai vasarā odi nekož un miegs nenāk. Izstāde Vienības nama afišu stendos ir aplūkojama līdz 19.aprīlim. 

Lieldienu noskaņā ir izrotāts Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogs (Rīgas ielā 22a), kur ir apskatāma izstāde “Lieldienas sagaidot”. Tajā var aplūkot pazīstamo Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu Marijas un Jāņa Saikovsku darbus. Šeit var redzēt pasaku namiņus, Lieldienu vistu un cāli, kas veidoti no māla, kā arī dažādus Lieldienu dekorus. Svētku kompozīciju papildina pūkaini cālīši un zaķīši, krāsainas olas, kā arī saulainie narcišu ziedi.

Bet Vienības nama Facebook kontā var iepazīties ar instalāciju konkursa „Manas ģimenes Lieldienu ola” dalībniekiem, kuru darinājumu ikviens var novērtēt, spiežot “patīk”, kā arī iemācīties Daugavpils kultūras iestāžu piedāvātās kreatīvākās un oriģinālākās Lieldienu receptes video formātā un noskatīties speciāli Lieldienām veidoto animācijas filmu.

No 1.aprīļa līdz 12. aprīlim piedalīties Lieldienu olu krāsošanas konkursā “Viskrāšņākā Lieldienu ola” aicina Daugavpils Poļu kultūras centrs. Konkursa rīkotāji piedāvā izrotāt un nofotografēt Lieldienu olu. Konkursa darbi būs aplūkojami  Facebook kontā (Facebook Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils). Savukārt no 6.līdz 30.aprīlim Poļu kultūras centra Facebook kontā būs aplūkojama arī Lieldienu atklātņu virtuālā izstāde, kur būs redzamas 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta Lieldienu apsveikumu atklātnītes.

Baltkrievu kultūras centrs no 1.aprīļa savā mājas lapa un Facebook kontā piedāvā  apskatīt izstādi „Lieldienu noskaņojums”.

Uz sportiskām aktivitātēm Lieldienu noskaņās aicina arī Daugavpils pilsētas domes Sporta pārvalde – no 1. līdz 5.aprīlim Stropos norisināsies aktivitāte “Sporto Lieldienās Stropos”. Ikviens tās dalībnieks tiek aicināts atrast Lieldienu olu attēlus, kas jānofotografē, kā arī jāiezīmē savs maršruts. Dalībnieki varēs izveidot arī savus maršrutus, kas saistīti ar Lieldienu simboliem,  piemēram, šūpoles, trusis utt.

Savukārt tieši Lieldienās, 4. un 5.aprīlī, Vienības laukumā skanēs mūzika, bet līdz ar krēslas iestāšanos Vienības nama ēka un Vienības laukums rotāsies īpašā audiovizuālā Lieldienu noformējumā.

Svētku noskaņu varēs tvert ik uz soļa, savukārt fotogrāfijās iemūžinātos Lieldienu mirkļus varēs iesniegt dalībai Daugavpils pilsētas domes rīkotajā konkursā “Manas Lieldienas Daugavpilī’21”.
Iesūtīt savas Lieldienu noskaņas fotogrāfijas, kurās attēloti pilsētas skati, ģimeniski kopābūšanas mirkļi, krāšņākie pašu veidotie svētku dekori vai kaut kas cits, kas jums simbolizē Lieldienas, varēs no 1.līdz 6.aprīlim ieskaitot. Pēc tam notiks balsošana Facebook kontā, un uzvarētāji tiks paziņoti 12.aprīlī. Vairāk par konkursu lasiet ŠEIT.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.