Hover

Lieldienu noskaņa Daugavpils Tūrisma informācijas centrā

 26.03.2021
Lieldienu noskaņa Daugavpils Tūrisma informācijas centrā

Lieldienu gaidīšanas laiks – brīdis, kad cilvēki ir kopā ar savām  ģimenēm, draugiem, vai tuviem cilvēkiem. Daudziem ir savas tradīcijas, kā šo svētku laiku padarīt neaizmirstamu – sakārtot savas mājas, spilgti izkrāsot olas un izcept saldo kuliču pēc vecmātes receptes, kā arī doties aplūkot izrotāto pilsētu.

Daugavpils ir ietērpusies svētku rotā. Vienības laukumā var aplūkot košas svētku olas. Rīgas ielā ir izrotāti koki: to zaros ne vien izkārtojās Lieldienu neatņemams atribūts, bet arī apmetās neparasti putni. Svētki ienākuši arī dažādos pilsētas mikrorajonos: lai gan sniegs vēl spītīgi klāj puķudobes un īstie ziedi nav paguvuši atrādīt sevi visā krāšņumā, dažādās pilsētas vietās jau “uzplaukušas” koka tulpes un krokusi. Daugavpils cietoksnis ir izrotāts ar krāsainiem tauriņiem.

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra turpina tradīciju veidot izstādi “Skats no loga” Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos. Šoreiz skatlogos Rīgas ielā 22a var aplūkot izstādi, kas veltīta Lieldienu gaidīšanas laikam. Katru pilsētas iedzīvotāju un viesi gaida pazīstamo Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu Marijas un Jāņa Saikovsku izstāde “Lieldienas sagaidot”. Izstādē var aplūkot pasaku namiņus, Lieldienu vistu un cāli, kas veidoti no māla, kā arī dažādus Lieldienu dekorus. Svētku kompozīciju papildina pūkaini cālīši un zaķīši, krāsainas olas, kā arī saulainie narcišu ziedi.

Aicinām doties pastaigā pa Daugavpili un aplūkot krāšņo par godu svētkiem izdekorēto pilsētu. Tas radīs daudz pozitīvu emociju un iepriecinās ikvienu.

Lai skaists, gaišs un mierpilns Lieldienu gaidīšanas laiks!