Hover

JŪNIJĀ SĀKS KURSĒT DIVI JAUNI VILCIENA REISI MARŠRUTĀ „RĪGA-DAUGAVPILS”

 02.06.2023
JŪNIJĀ SĀKS KURSĒT DIVI JAUNI VILCIENA REISI MARŠRUTĀ „RĪGA-DAUGAVPILS”

Šī gada martā Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, reaģējot uz vairāku autobusa reisu slēgšanu maršrutā „Rīga-Daugavpils”, vērsās VSIA “Autotransporta direkcija” ar aicinājumu uzlabot sabiedriskā transporta satiksmi attiecīgajā ceļa posmā. Uz šo vēstuli saņemta atbilde, ka no 11. jūnija tiks ieviesti divi jauni vilciena reisi, kas savienos Daugavpili un Rīgu.

Daugavpils pašvaldība savā vēstulē uzsvēra, ka otra lielākā Latvijas pilsēta ir praktiski palikusi bez regulārās sabiedriskā autobusu transporta satiksmes. Tādejādi iedzīvotāji, ņemot vērā esošos AS “Pasažieru vilciens” vilcienu kustības sarakstus, pēc plkst.17:40 nevar no Daugavpils nokļūt Rīgā un otrādi pēc plkst.18:00 no Rīgas uz Daugavpili. Līdz ar ko VSIA “Autotransporta direkcija” tika aicināta pārdomāt savu nostāju sabiedriskā autobusu transporta attīstīšanas un izplatīšanas jomā un izskatīt iespēju atjaunot regulāru autobusu satiksmi.

Izvērtējot pašvaldības argumentus, pieņemts lēmums uzlabot sabiedriskā transporta nodrošinājumu šajā posmā, izveidojot jaunu vilciena reisu.

No 11. jūnija maršrutā “Rīga – Daugavpils” sāks kursēt vilciena reiss ar atiešanas laiku no Rīgas plkst. 21.01 un iebraukšanu Daugavpilī plkst. 0.32, bet maršrutā “Daugavpils – Rīga” – reiss ar atiešanas laiku no Daugavpils plkst. 3.25 un ierašanos Rīgā plkst.7.00.

Attiecīgās izmaiņas jau ir iekļautas PAS „Pasažieru vilciens” reisu grafikā.

PAS “Daugavpils satiksme” tuvākajā laikā pielāgos pilsētas sabiedriskā transporta grafiku jauniem vilcienu reisiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa