Hover

DAUGAVPILS SVIN PILSĒTAS SVĒTKUS (VIDEO)

 02.06.2023
DAUGAVPILS SVIN PILSĒTAS SVĒTKUS (VIDEO)

Ar moto “Ar Daugavpili sirdī” no 2. līdz 4. jūnijam Daugavpils svin savu 748. dzimšanas dienu. Visu nedēļas nogali daugavpilieši un pilsētas viesi var baudīt vērienīgu izklaides programmu ar pašmāju un ārzemju mākslinieku priekšnesumiem, atrakcijām, āra kafejnīcām un daudzām citām izklaidēm dažādiem vecumiem un gaumēm.

Sekot līdzi Pilsētas svētku gaitai var FOTOGALERIJĀ.

 

DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKU PROGRAMMA (LAT) PDF
ПРОГРАММА ПРАЗДНИКА ГОРОДА ДАУГАВПИЛС (RUS) PDF
DAUGAVPILS CITY FESTIVAL POSTER (ENG) JPG

Pilna pilsētas svētku programma pieejama arī, savā viedierīcē skenējot QR kodus no pilsētā izvietotajām afišām.

No piektdienas, 2. jūnija, svētku noskaņa visas dienas garumā baudāma Daugavpils Universitātes skvērā, A. Pumpura skvērā, Dubrovina parkā un dažādās Daugavpils kultūras iestādēs.  Līdzās daudzveidīgajai koncertprogrammai, III Latvijas akordeonistu orķestru salidojumam un izklaidēm bērniem, savu darbību uzsāk svētku tirdziņš Rīgas ielā un āra kafejnīcas.

Īstu piedzīvojumu garšu lielie un mazie Daugavpils pilsētas svētku apmeklētāji no 2. līdz 4. jūnijam var baudīt atrakciju pilsētiņā A. Pumpura skvērā un Dubrovina parkā.

No plkst. 18:00 svētki sāk skanēt arī uz pilsētas galvenās svētku skatuves Vienības laukumā, kur uzstājas grupas „Bel Tempo”, „Carnival Youth”, „The Sound Poets” un dziedātājs Fēliks Šinders (Felix Shinder).

Kulmināciju Daugavpils pilsētas svētki sasniegs sestdien, 3. jūnijā, kad pēc Covid-19 pandēmijas pārtraukuma atkal norisināsies tradicionālais Daugavpils pilsētas svētku gājiens, kurā šoreiz, pārstāvot dažādas pašvaldības iestādes, skolas, kultūras iestādes, uzņēmumus, biedrības, radošos kolektīvus un citas organizācijas, piedalīsies aptuveni 3000 dalībnieku. Tā kā šis gads ir XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku jubilejas gads, Daugavpils pilsētas svētku oficiālās atklāšanas koncertā, kas norisināsies pēc gājiena, pilsētas radošie kolektīvi vienosies kopīgā krāšņā koncertprogrammā, katrs izpildot daļu no Dziesmu un deju svētku repertuāra.

Visas dienas garumā turpinās darboties arī skatuves Dubrovina parkā, A. Pumpura skvērā, Svētku tirdziņš, āra kafejnīcas un atrakcijas bērniem. Šajā dienā programmu papildinās arī sportiskās aktivitātes, kuras varēs ne tikai vērot, bet arī tajās iesaistīties.

Tuvojoties dienas noslēgumam, no plkst. 19:00 uz galvenās pilsētas svētku skatuves uzstāsies gaidītākie skatuves mākslinieki – grupa „KJ Collective”, Ivo Fomins un Vera Brežņeva. Bet uz svētku krāšņāko notikumu, svētku salūtu Daugavmalā, ikviens tiek aicināts plkst. 23:15.

Daugavpils pilsētas svētku noslēguma dienā, 4. jūnijā, paralēli aktivitātēm pilsētas centrā interesenti tiek aicināti apmeklēt arī Daugavpils cietoksni, kur norisināsies „Krāmu tirdziņš”, Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu atvēršanas ceremonija un auto izstāde. Bet plkst. 18:00 stadionā „Lokomotīve” – 2023. gada Polijas 2. līga spīdvejā.

Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde” un pašvaldības iestādes. Informācija: www.daugavpils.lv.
Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Daugavpils valstspilsētas pašvaldības  publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.