Hover

Jaunums Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā – interaktīvais burvju paklājs

 26.10.2019
Jaunums Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā – interaktīvais burvju paklājs

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā apmeklētājiem ir pieejama jauna interaktīva multimediju iekārta “Mobile Magic Carpet”, kas ļauj ievērojami paplašināt bērniem un ģimenei paredzēto iespēju klāstu centrā.

“Mobile Magic Carpet” jeb pārvietojamais burvju paklājs ir Lielbritānijas uzņēmuma “Sensory Guru” izstrādāta ierīce, kas ļauj projicēt uz grīdas virsmas interaktīvas lietotnes ar sensoro vadību. Izmantojot roku vai kāju kustības un pārvietojoties pa uz grīdas projicēto attēlu, aktivitātēs var iesaistīties viens vai vairāki dalībnieki.

Lieliem un maziem interesentiem pieejami vairāki simti interaktīvo spēļu – futbols, gaisa hokejs, citas sporta un veiklības spēles, kā arī atjautības uzdevumi un viktorīnas, rosinošas rotaļas mazuļiem. Interaktīvā paklāja īpašā vērtība ir uztveri veicinošas aktivitātes bērniem ar dažādiem attīstības traucējumiem.

Šobrīd interaktīvais paklājs ir brīvi pieejams Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā tā darba laikā – darbdienās no plkst. 11.00 līdz 18.00, sestdienās no 10.00 līdz 17.00, izņemot nodarbībām paredzēto laiku. Lai ierīces lietošana būtu vienlīdz ērta kā mazuļiem, tā lielākiem interesentiem, lūgums ņemt vērā, ka paklāja izmantošanai ir nepieciešami maiņas apavi vai bahilas. Sīkāka informācija pa tālr.: +371 654 49090.

Iekārta iegādāta par Daugavpils pilsētas domes dāvinātajiem līdzekļiem, kurus pašvaldība pērn izcīnīja VARAM rīkotajā konkursā kā ģimenēm draudzīgākā pašvaldība republikas pilsētu grupā.

Informācija:
Latgales Centrālā bibliotēka
www.facebook.com/lcb.lv