Hover

“Ilglaicīgas fortifikācijas vēsture”

 02.12.2020
“Ilglaicīgas fortifikācijas vēsture”

Tematiskā ekskursija “Ilglaicīgas fortifikācijas vēsture” veltīta Daugavpils cietokšņa nocietinājumiem, to raksturīgajām iezīmēm un atrašanās mērķiem.

Pasaulē, vairāku gadsimtu garumā tika uzcelts neiedomājami liels skaits cietokšņu un nocietinātu kompleksu, kuri pārsteidz ar savu unikalitāti. Katram cietoksnim ir sava īpaša struktūra, kas ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Tomēr neskatoties uz daudzām atšķirībām, katrā cietoksnī var saskatīt noteiktas līdzības, kas savieno no pirmā acu uzmetiena pilnīgi atšķirīgus nocietinātos kompleksus. Šīs ekskursijas laikā pēc Daugavpils cietokšņa nocietinājumu (un to elementu) parauga būs iespējams redzēt, noķert un sajust vairākas šādas līdzības.

Šīs ekskursijas laikā tiks rastas atbildes uz jautājumiem, kuri interesē ļoti daudzus cietokšņa viesus: kāpēc cietoksnis ir līdzīgs zvaigznei, kādam mērķim ir paredzēti cietokšņa kazemāti, kāpēc militārais cietoksnis ir pilsēta un tā tālāk. Interesentiem būs iespēja redzēt vairākus nocietinājumus, kas parasti paliek neievēroti, būs iespēja ieiet cietokšņa aizsarggrāvī un savām acīm skatīt to, ko redzēja cietokšņa uzbrucēji, varēs izprast bastiona tipa cietokšņu attīstības ceļu pēc Daugavpils nocietinājumu piemēra.

Kā arī būs iespēja iemācīties daudz neparastu vārdu, kuriem ir īpaša nozīme.

Aizraujoša un interesanta ekskursija, kas nevienu neatstās vienaldzīgu.

Papildu informācija:

Maršruts un galvenie apskates objekti * 7. bastions
* 6. kurtīnlunete
* 5. bastions
* 5. kontrgarde
* 5. reduīte
* 6. bastions
Ekskursiju cenrādis: https://ej.uz/ekskursijas_daugavpils
Valodas latviešu, krievu, angļu
Ekskursijas pieteikšana Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai, norādot vēlamo datumu, laiku un cilvēku skaitu:
* Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 22a, tālr. +371 654 22818, +371 2644810, e-pasts:  turisms@daugavpils.lv;
* Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Nikolaja iela 5, tālr. +371 654 24043, +371 28686331, e-pasts: cietoksnis@daugavpils.lv.