Hover

Ekskursija skolēniem “Izzini Daugavpils cietoksni”*

 01.12.2020
Ekskursija skolēniem “Izzini Daugavpils cietoksni”*

Īpaša skolēniem izstrādāta 1,5 stundu gara ekskursija pa Daugavpils cietoksni. Daugavpils cietoksnis ir unikāls 19. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, pēdējais uzbūvētais bastionu tipa cietoksnis pasaulē, kas saglabājies līdz mūsdienām gandrīz neizmainīts.

Ekskursijas laikā skolēniem un skolotājiem būs iespēja atraktīvā veidā noklausīties stāstu par cietokšņa tapšanu, uzzināt interesantus faktus no Daugavpils cietokšņa vēstures (tā celtniecības gaitu, kā cietoksnis ticis izmantots dažādos laika posmos, uzzināt par slaveno 19. gadsimta cietokšņa garnizona kauju ar Napoleona armiju un citus interesantus faktus). Ekskursijas laikā skolēniem būs iespēja pašu spēkiem “uzcelt cietoksni”, saliekot cietokšņa puzli, apskatīt dažādu laiku karavīru uniformas, kā arī pašiem pielaikot kādu vēsturisku cepuri, ielūkoties 200 gadus vecā ūdens rezervuārā, kā arī izmēģināt 19. gadsimta telefonu un izmērīt Nikolaja vārtu koka tilta garumu un platumu, savukārt pulvera pagrabā izšaut ar gaisa lielgabalu. Apskatīt zem galvenā vaļņa esošo kazemātu, kā arī redzēt vecāko mūra ēku Daugavpilī.

Aizraujoša un interesanta ekskursija, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.

*Ekskursija tiek pielāgota skolēnu vecumam, piesakot ekskursiju vēlams norādīt skolēnu vecumu vai klasi. Piedāvātajā ekskursijas maršrutā ir iespējams veikt izmaiņas, atkarībā no grupas vēlmēm.

Papildu informācija:

Aktivitātes * Cietokšņa puzles salikšana
* “Pagātnes balsu” sadzirdēšana Nikolaja vārtos – sarunājoties caur sprostsiju rievām
* Koka tilta garuma un platuma mērīšana ar soļiem
* Izšaušana ar gaisa lielgabalu pulvera pagrabā
Maršruts un galvenie apskates objekti * Bijusī Ūdens paceļamā ēka, tagad Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs
* Nikolaja vārti un koka tilts
* Cietokšņa sardzes ēka (kordegarde)
* Vides objekts “Cietokšņa spoks”
* Cietokšņa mazais pulvera pagrabs
* Cietokšņa aizsargvalnis
* 6. Kurtīn-lunetes kazemāts
* Jezuītu kolēģijas ēka
* Cietokšņa katedrāles atrašanās vieta
* G. Piļenko kapavieta (Dinaburgas cietokšņa komandants 1882-1884) kapavieta. Viņa kaps ir saglabājies līdz mūsdienām un ir viena no cietokšņa kultūrvēsturiskajām vērtībām.
Ekskursiju cenrādis: https://ej.uz/ekskursijas_daugavpils
Valodas latviešu, krievu, angļu
Ekskursijas pieteikšana Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai, norādot vēlamo datumu, laiku un cilvēku skaitu:
* Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 22a, tālr. +371 654 22818, +371 2644810, e-pasts:  turisms@daugavpils.lv;
* Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Nikolaja iela 5, tālr. +371 654 24043, +371 28686331, e-pasts: cietoksnis@daugavpils.lv.