Hover

Daugavpilī piedāvā ekskursiju Daugavpils cietoksnī ar elektrobusu

 27.08.2021
Daugavpilī piedāvā ekskursiju Daugavpils cietoksnī ar elektrobusu

Pirmā Pasaules kara muzeja “Pie Komendanta” veidotāji Daugavpilī piedāvā ekskursijas pa Daugavpils cietoksni ar elektrobusu. Brauciena laikā pilsētas viesi un iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar interesantākajiem un nozīmīgākajiem Daugavpils cietokšņa objektiem un to vēsturi. Maršruts ved pa Daugavpils cietokšņa ielām un tajā ir iekļauti tādi objekti kā Virsnieku mājas, karavīru kazarmas, kara hospitāļa ēka, cietokšņa dārzs, pulvera pagrabi, piemiņas vietas, kazemāti, cietokšņa vārti, nocietinājumi un daudz kas cits. Brauciena laikā varēs ieraudzīt arī atjaunotus cietokšņa objektus, piemēram, Daugavpils Marka Rotko Mākslas centru, Nikolaja vārtus, ūdens paceļamo ēku, Komandanta pārvaldes ēku u.c. vietas. Ekskursijas maršrutā ir arī pieturvietas un tiek piedāvāta iespēja doties pastaigā pa cietokšņa nocietinājumiem.

Kopumā vienlaicīgi ekskursijā var doties 7 pasažieri un brauciena ilgums ir 40-50 minūtes. Šī transporta  priekšrocība ir tā, ka ar šo mazgabarīta mašīnu ir iespējams apskatīt tās vietas, kuras parasti neapmeklē tūristi. Šis transports ir ideāli piemērots gan vecāka gadagājuma cilvēkiem, gan arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem ir grūti apskatīt visu cietoksni pārvietojoties ar kājām. Šī ekskursija ir piemērota arī tiem ceļotājiem, kuru brīvais laiks ir ierobežots, bet ir vēlme ieraudzīt pēc iespējas vairāk.

Ekskursija pa Daugavpils cietoksni ar elektrobusu maksā 5 EUR/pers. un ilgst aptuveni 40-50 min. Ir iespēja apmeklēt Pirmā Pasaules kara muzeju “Pie Komendanta” un doties ekskursijā pa Daugavpils cietoksni ar elektrobusu. Šī piedāvājuma cena ir 10 EUR/pers. (ilgums – 2 stundas).

Doties ekskursijā ar elektrobusu var no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 sestdienās un svētdienās, pārējās dienās iepriekš vienojoties pa tālr.: +371 29244651. Ekskursijas starta vieta – laukums pie Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra, Nikolaja ielā 5. Ekskursijas tiek piedāvātas latviešu un krievu valodā.