Hover

Daugavpils teātrim četras „Spēlmaņu nakts 2017” balvas

 27.11.2017
Daugavpils teātrim četras „Spēlmaņu nakts 2017” balvas

23. novembrī „Spēlmaņu nakts 2017” balvu pasniegšanas ceremonijā Daugavpils teātris pirmo reizi savā vēsturē saņēma četras „Spēlmaņu nakts” balvas. Jāpiebilst, ka šogad Daugavpils teātrim bija desmit nominanti astoņās „Spēlmaņu nakts” balvu kategorijās.
Trīs no „Spēlmaņu nakts” balvām tika piešķirtas izrādei „Jubileja ‘98” (rež. Paula Pļavniece), kas šogad saņēmusi daudz atzinīgu vārdu no teātra kritiķu puses. Tā, piemēram, teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere savos sezonas spilgtākajos iespaidos dalījās žurnālā „Ir”: „Teātris nav tikai Rīgā. Daugavpils šogad noteikti ierakstījusies Latvijas teātra kartē. Justīnes Kļavas luga „Jubileja ’98” Paulas Pļavnieces režijā un Oļega Šapošņikova tulkojumā ir pārsteidzoši precīzs un iejūtīgs mēģinājums saprast, kā īsti notika „lielais lūzums” mūsu apziņā gadsimtu mijā. Valodu mistrojums, mentalitāšu atšķirības, frizūras, kleitas un uzkodas – sīki patiesības diedziņi piesien pie laika. Vienas ģimenes skeleti skapī ļauj izdarīt secinājumus par krietni plašākām lietām.”
Rezultātā izrādes radošās komandas darbs tika novērtēts ar „Spēlmaņu nakts 2017” balvām nominācijās „Gada mazās formas izrāde”, „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” (dramaturģe Justīne Kļava) un „Gada aktrise otrā plāna lomā” (Kristīne Veinšteina par Līgas lomu).
Teātra kritiķe un žurnāliste Līvija Dūmiņa „Neatkarīgajā Rīta Avīzē” par Kristīni Veinšteinu šajā lomā: „Kristīne Veinšteina Līgas lomā apbur no pirmajām minūtēm, jo ir tik īsta un šarmanta.”
Ceturtā balva „Gada jaunais skatuves mākslinieks” nonāca pie Daugavpils teātra aktrises Zandas Mankopas par Kristīnes lomu izrādē „Purva bridējs (-i)” un Džuljetas lomu izrādē „Iemīlējās muļķis muļķītē”.
„Izrādes kodols un lielākais atradums ir Daugavpils teātra jaunā aktrise Zanda Mankopa (Džuljetas lomā). Zanda pārsteidz ar plastisku, krāsainu, intonācijām bagātu aktierspēli ļoti sarežģītā tēlā, bet režisora risks uzticēt galveno lomu samērā nepieredzējušai aktrisei attaisnojas ar uzviju,” Lauma Mellēna laikrakstā „Neatkarīgā Rīta Avīze”.
Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un laureātus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: Silvija Radzobe – teātra kritiķe, Henrieta Verhoustinska – teātra kritiķe; Valda Čakare – teātra kritiķe; Edīte Tišheizere – teātra kritiķe; Atis Rozentāls – teātra kritiķis.

Informācija: Daugavpils teātris